Socialinio ugdymo konspektas


Kas yra ugdymas. Kas yra sociologija. Kultūra , kultrūrų įvairovė , kalba ir kultrūra , etnocentrizmas , naujovės ir kultūra. Socializacija , savivoka , aš ir visuomenė , tėvai ir vaikų auklėjimas. Biurokratija , darbo pasidalinimas , valdžios hierarchija tautinis auklėjimas , pilietinis ugdymas.


Ugdymo komponentai: auginimas, mokymas ir lavinimas, auklėjimas. (juos visus apima saviugda).

Ugdymo turinio kaitą lemia daugybę veiksnių: politiniai, ekonominiai, socialiniai, kultūriniai visuomenės gyvenimo pokyčiai, edukologijos mokslo raida ir tt., todėl ugdymo komponentų reikšmė bėgant metams skiriasi.

Švietimas - pagrindinė ugdymo funkcija tenkinanti individo ir visuomenės informacinius poreikius. (Jovaisa)

Mokymas – pedagoginis procesas, kurio metu ugdytiniai ugdytojo vadovaujami įgyja žinių, gebėjimų bei įgūdžių. Šiame procese kartu vystosi ugdytojo pažinimo jėgos ir intelektas, formuojasi jų pažiūros ir vertybės.

Protinės galios – atminties, mąstymo ir jo operacijų, dėmesio, pastabumo, vaizduotės kalbos tobulinimas.

DVI švietimo formos: mokyklinis, nemokyklinis (visuomeninis). Dabar vadinamas formalusis, neformalusis ir savišvieta.

Centralizuotos – kai visus ugdymo reikalus tvarko ir finansuoja ministerija ir jai pavaldūs vietos organai (sem. Savivaldybių). Belgija, Italija, Vokietija, Prancūzija, Lietuva.

Decentralizuotos – kai švietimo reikalai tvarkomi konkrečioje vietovėje. UK, Škotija, Švedija, Norvegija

Mišrios – kai šalyje yra ir centralizuoto ir decentralizuoto ugdymo elementų. Indija, Pakistanas, JAV.

Sociologija – mokslas apie visuomenę, jos grupes ir tarpusavio santykius. Pirmą kartą pavartojo šią sąvoką mokslininkas Conte. Jis yra sociologijos pradininkas.

Vienas is sociologijos pozymiu yra nevientisumas – tai, kad egzistuoja daug skirting sociologijos koncepciju, kurios viena ir tapati socialini reiskini interpretuoja skirtingai.

Sociologai atsako pvz į tokius klausimus – kaip keiciasi zmoniu santykiai atsiradus fb, kaip kuriami skandalai ir kaip jais naudojasi interesu grupes ir pan.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (941 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • Socialinio ugdymo konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinio ugdymo konspektas . (2020 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-ugdymo-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 08:01
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo