Socialinio verslo aplinka Savęs analizė verslo aplinkoje


Socialinio verslo aplinka. Savęs , kaip asmenybės, analizė verslo aplinkoje. Temperamento tipas remiantis H. Aizeko testu. Mano charakteris. Kolektyvinės pasamonės archetipai. Asmenybės brandumas. Savęs vertinimas. Vertybinės nuostatos. Mokymosi ir darbo motyvacija. Tarpasmeniniai konfliktai. Vidiniai konfliktai (pagal Z. Freudo teorijąLaimingas žmogus. Naudota literatūra.

Anot anglų psichologo Hanso Eysencko (1963), dauguma skirtumų tarp žmonių yra nulemti dviejų genetiškai apribotų temperamento veiksnių. Kaip žinome, yra du asmenybės tipai: ekstravertas ir intravertas, bei 4 temperamento tipai: cholerikas, sangvinikas, melancholikas ir flegmatikas. Tam, kad suprasti kokiam asmenybės tipui priklausau, atlikau H. Aizeko testą. Jo rezultatai parodė, kad esu nei intravertė, nei ekstravertė ir turiu abiejų asmenybės tipų bruožų. Ir aš savyje matau, kad galiu būti ir kaip ekstravertė: mėgstu prieštarauti, man nepatinka monotonija, esu linkusi bendradarbiauti priimant sprendimus, bet savo nuomonę laikau teisingesne. Iš intravertų savybių priskirčiau tai, kad šiaip esu rami ir santūri, mėgstu pabūti viena, bet po kurio laiko prasiveržia ekstravertiškas noras pabūt su draugas, pašėlt, kažką suorganizuot. Dar viena intraverto savybė yr ta, kad prieš atsakydama į klausimą arba prieš imdamasi kokios nors veiklos, visada ilgai galvoju. Draugais laikau tik tuos žmones, su kuriais sieja labai glaudūs ryšiai. Šiaip atrodau ramus žmogus, bet esant reikalui, tampu tikru ekstravertu, kuris gali ir pašėlti ir tapti vakarėlio siela, bet vis tik dažniau manyje tūno intravertas. Tad bevndraujant su žmonėmis galiu būti labai skirtinga. Su man artimais būnu draugiška, linksma, o nepažįstamoje aplinkoje ar ten, kur man nesaugu (pvz. kolegijoje), būnu uždara, santūri, gal net baili. Jei jaučiu žmonių palankumą man, būnu šiltas ir jautrus žmogus, kitu atveju būnu neutrali. Dar man tinka intraverto bruožai todėl, kad nelabai pasitikiu naujais pažįstamais, pati pirma neprieisiu ir nepasiūlysiu pagalbos ar draugystės. Esant problemom taip pat labiau esu intravertas, greit pasiduodu nesėkmei, neturiu kovotojo bruožų, kaltinu save dėl nesėkmių.

Pagal charakterio bruožus save priskirčiau prie sangvinikų. Žinoma, ne viskas man tinka, na pavyzdžiui, nepasakyčiau, kad labai greit randu bendrą kalbą. Apskritai aš kurčiųjų aplinkoje ir aš girdinčiųjų aplinkoje yra du skirtingi žmonės, tad labiau remsiuos tuo, kokia aš esu sau saugioje, kurčiųjų aplinkoje. Bendraudama su žmonėmis, mokančiais gestų kalbą esu mielai bendraujanti. Mėgstu būti ne viena. Mano jausmai kyla greitai, bet greitai gali ir pakist. Man reikia naujų įspūdžių, noriu judėti, kažką pažinti. Labai mėgstu keliauti. Tačiau aš negaliu ar nemoku dirbti sistemingai, man nepatinka darbas vienoje vietoje ir monotoniškas. Negalėčiau dirbti darbo, kuriame būtinas didelis susikaupimas, atidumas. Man patinka pramogauti, nemėgstu nuobodulio. Dažnai man trūksta atsakomybės tiek moksluose, tiek kasdieniam gyvenime. Galiu pamiršti ką pažadėjau ar pavėluoti į susitikimą. Man labiau patinka pavadovauti, ką nors suorganizuoti, nei pačiai daryti kokius nors darbus. Šiaip esu draugiška, mėgstu pajuokauti. Štai sudėjus šias savybes ir panagrinėjus charakterių tipus, nusprendčiau, kad labiausiai esu panaši į sangvinikę. Sangvinikės bruožai man turėtų padėti ir verslo aplinkoje. Jug versle svarbi greita reakcija, išmonė, nauji sprendimai.

Vienas populiariausių asmenybės bruožų tyrimo būdų yra Didžiojo penketo asmenybės dimensijų modelis. Jis teigia, kad žmogaus asmenybę galime nusakyti penkiomis asmenybės dimensijomis: ekstraversija (būdinga draugiškiems, aktyviems, atkakliems asmenims), sąmoningumas (būdingas organizuotiems, patikimiems, atsakingiems asmenims), nuoširdumas (būdingas paslaugiems, atlaidiems, patikliems asmenims), neuroziškumas (būdingas dirgliems, irzliems, impulsyviems asmenims), atvirumas naujovėms (būdingas intelektualiems, lakios vaizduotės ir laisvo mąstymo asmenims). Mes visi varijuojame tarp šių penkių dimensijų, vyraujant vienai iš jų, bet dimensijos gali kisti. Dimensijos apsprendžia mūsų elgesio tipą, turi įtakos mūsų sveikatai. Kokiai dimensijai priklausau sužinojau atlikusi testą. Aš atlikau kelis testus, kad nusistatyti kokia dimensija man yra vyraujanti. Pagal vieną testą trys dimensijos buvo vyraujančios: sąmoningumo, nuoširdumo ir neurotiškumo. Rezultatas mane nustebino, nes parodė koks skirtingas žmogus esu. Paanalizavus bruožus supratau, kad visai galimas toks variantas, kai vienam žmogui artimos trys dimensijos. Stebint save matau, kad iš sąmoningumo bruožų man tinka tai, kad galiu kažką organizuoti, susitarti, esu tvarkinga, apdairi. Iš nuoširdumo bruožų man tinka tai, kad esu patikli, atlaidi, siekianti kam nors padėti. Labiausiai mane nustebino, kad manyje yra neuroziškumo bruožas. Gal jį išduoda kokios nors mano baimės, ar prastesnis atsparumas stresui. Atlikus dar vieną testą vyraujantis mano bruožas buvo nuoširdumas.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (4889 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Socialinio verslo aplinka Savęs analizė verslo aplinkoje
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Socialinio verslo aplinka Savęs analizė verslo aplinkoje. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-verslo-aplinka-saves-analize-verslo-aplinkoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 15:15
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo