Socialinis darbas Atvejo analizė


Susitikimo su klientu aprašymas. Situacijos įvertinimas. Problemos įvardijimas. Problemų pasekmės. Prioritetų išsikėlimas. Intervencijos žingsniai. Kitų susitikimų aprašymai. Turi įvykti 4 susitikimai. Aprašykite visus vykusius susitikimus. Atvejo eko – žemėlapis globos namai. Poliklinika socialiniai darbuotojai praktikantė sutartiniai ženklai. Genograma Jonas 1928 Gražina. Atvejo analizės plano vertinimo kriterijai. Labai gerai. 1 nepatenkinamai.


Kas nukreipė ir kodėl: Nukreipė praktikos mentorė, dėl problemos pastovumo, prašymo nupirkti alkoholio bei cigarečių.

Pirmo susitikimo aprašymas: Pirmasis susitikimas praėjo sklandžiai, be agresijos bei pykčio. Labai keista buvo girdėti, kai pagyvenęs žmogus žiūri tau į akis ir meluoja, nes mentorė apie šį atvejį man buvo papasakojusi gana nemažai, todėl žinojau šio žmogaus priešistorę. Stengiausi neparodyti, kad žinau tiesa, įsiklausiau į kliento sakomus žodžius, pritaikiau klausinėjimo metodą – nuo visai nereikšmingų iki šiek tiek reiškimgesnių detalių, tačiau jautėsi, kad klientas manimi nepasitiki.

Kliento aplinka nesiskyrė niekuo nuo kitų globos namų gyventojų, o jo ankstesnės aplinkos aš nemačiau, todėl nuomonės apie tai susidaryti negalėjau. Bendravimas buvo gan sunkus, kadangi klienti žargone vyravo daug rusiškų žodžių, tačiau tai buvo viena iš priežaščių, kodėl mums buvo įdomu bendrauti, kadangi aš rodydavau didelį susidomėjimą tų žodžių reikšme, o klientui, matėsi, buvo smagu man juos aiškinti. Nežodiniu bendravimu klientas parodė, kai meluodavo ir pasimesdavo, užsitrikdavo sąkant vieną ar kitą žodį, trindavo rankas ar kasydavosi nosį. Išvaizda nesiskyrė nuo eilinio vyresnio žmogaus, nesudarė žmogaus, turinčio problemų su alkoholio vartojimu, įspūdžio, kadangi senelių namuose jis jo nevartojo jau daugiau nei 5 mėnesius, nes įstaigoje alkoholis bei tabakas yra draudžiamas.

( Šeimyninė situacija: Klientas yra vienišas, kadangi turi sūnų, gyvenantį užsienyje, kuris per pastaruosius 5 mėnesius dar neaplankė savo tėvo, tik kelis kartus paskambino pasiteirauti, kaip jis laikosi. Daugiau artimūjų vyriškis neturi.

( Materialinė padėtis: Vidutinė. Senelių namams senelis atiduoda savo pensiją, taip pat remia sūnus.

( Užimtumas: A.K. nėra labai veiklus, bandant įtraukti į įvairiausias veiklas, vyriškis dažnai stengiasi nedalyvauti, tačiau kai įsitraukia, ištiesų atsigauna, matosi, kad veiklos jam trūksta, tačiau jis pats to negali pripažinti.

( Socialiniai ryšiai: Klientas artimiau bendrauja su trimis globos namų gyventojais, tačiau po kelių agresijos priepolių, kai jis viena iš savo draugų pastūmė bei rėkė ant jo, dauguma gyventojų jo šiek tiek šąlinasi.

( Sveikata: Nusiskundimų neturi, geria vaistus nuo aukšto spaudimo.

( Laisvalaikis: Laisvalaikio užsiėmimų neturi, kartais būna įtraukiamas į globos namų veiklą, tačiau dažnai šąlinasi.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2269 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Socialinis darbas Atvejo analizė
    9 - 1 balsai (-ų)
Socialinis darbas Atvejo analizė. (2016 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinis-darbas-atvejo-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 21 d. 15:03
×