Socialinis darbas Indijoje


Įvadas. Socialinio darbo indijoje istorija. Socialinis darbas bendruomenėse indijoje. Socialinio darbo indijoje principai. Išvados. Naudotų šaltinių sąrašas.

Kiekvienas bendruomenės narys supranta, jog rūpesčiai ir gyvenimiški sunkumai yra universalūs;

Individas yra pats svarbiausias. Jo/jos teisės turi būti pripažintos ir gerbiamos bendruomenėje. Tačiau jei bendruomenės siekiai yra nesuderinami su individo siekiais, tuomet individas turi pasitraukti iš bendruomenės ir eiti savo keliu.

Bendruomenė yra pati svarbiausia. Jos teisės ir pareigos turi būti suprantamos ir pripažintos visų bendruomenės narių. Individas priklauso grupei.

Socialinio darbo principai yra gairės, kuriomis vadovaujantis užtikrinama efektyvi darbo praktika. Principai yra subjektyvių vertinimų išraiška. Šiame skyriuje aptariami socialinio darbo principai, kuriais vadovaujamasi Indijoje, dirbant su bendruomenėmis. Indijoje, socialinio darbo principai yra harmonijoje su žmogaus siela ir demokratija, akcentuojamas žmogaus orumas ir vertė, laisvė, apsauga, bendrininkavimas ir sveikas bei visapusiškas kiekvieno individo gyvenimas. Tai reiškia, jog principais siekiama demokratijos, atstumtųjų sugrąžinimo į bendruomenę, skaidrumo, nuoširdumo, tvarumo, savarankiškumo, partnerystės, bendradarbiavimo.

Remiantis sociologų sudarytais socialinio darbo bendruomenėse principais Ross (1967), Siddiqui (1997), Indijos sociologas Pathare (2006) išanalizavęs savo praktiką su bendruomenėmis, savaip interpretavo šiuos principus ir sukūrė socialinio darbo bendruomenėse principus, kuriais vadovavosi savo praktikos metu:

Bendruomenės organizavimas yra socialinio darbo priemonė o ne tikslas. Bendruomenės organizavimas yra procesas, kurio metu yra didinama bendruomenės apimtis, tam kad bendruomenė, kaip vienetas galėtų socialiai funkcionuoti. Todėl šis metodas arba priemonė yra skirta tam, kad žmonės gyventų pilnavertišką ir laimingą gyvenimą. Taip padedama bendruomenėms, kurios gali būti sudarytos iš individų, grupių, organizacijų, įsitraukti į suplanuotus kolektyvinius veiksnius tam, kad išspręstų savo problemas ir įgyvendintų savo poreikius.

Skatinti bendruomenės solidarumą ir demokratijos praktikavimą. Socialiniai darbuotojai turi siekti užkirsti kelią pavojingoms įtakoms, kurios turi žalingą poveikį bendruomenės gerovei ir demokratiškumui. Diskriminacija, segregacija ir išimtinumas netoleruojami, o skatinama integracija ir tarpusavio pripažinimas.

Aiškiai nustatyta bendruomenė. Bendruomenė yra socialinio darbuotojo klientas, todėl specialistas turi aiškiai apibrėžti bendruomenės poreikius ir siekius, nes dirbdamas su keliomis bendruomenėmis vienu metu gali iškilti nesusipratimų. Kuomet bendruomenė yra aiškiai nustatyta, visi bendruomenės nariai tampa socialinio darbuotojo rūpestis. Todėl visi turi laikytis socialinio darbuotojo nurodymų, dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose. Bendruomenės kaip vieneto gerovė yra pats svarbiausias socialinio specialisto tikslas, nei bendruomenėje esančių grupių ar agentūrų gerovė.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1891 žodžiai)
  • Jjulija01
  • Socialinis darbas Indijoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Socialinis darbas Indijoje. (2014 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinis-darbas-indijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:57
×