Socialinis darbas paliatyvioje medicinoje


Socialinis darbas paliatyvioje medicinoje. Paliatyviosios medicinos samprata. Paliatyviosios medicinos apibrėžimas. Paliatyviosios medicinos sudedamosios dalys. STATistiniai duomenys. Problemos. Pokalbis su asmeniu. Problemos ir socialinis darbas. Kaip dirba socialinis darbuotojas. Diskusija. Klausimas egzaminui.


Medicininė pagalba Slauga Socialinė pagalba Psichologinė pagalba Dvasinė tarnyba Savanorių tarnyba Gedėjimo tarnyba.

Paliatyviosios pagalbos paslaugos beveik nesiskiria nuo slaugos paslaugų. Nėra reikiamos paliatyviosios medicinos paslaugų apimties nei gyventojų poreikių tenkinimo prasme, nei pačių paslaugų asortimento: sielovados, pagalbos artimiesiems, gedėjimo. Paliatyviosios medicinos prieinamumas žemas, trūksta personalo. Iš gaunamo finansavimo užtikrinamas tik 3 specialistų darbas, o siekiant, kad dirbtų daugiadisciplininė komanda ir pasikeistų kokybė reikia daugiau specialistų.

Nėra bendradarbiavimo, todėl pacientai dažnai neinformuojami apie nemokamos paslaugos galimybę. Nepakankamas šios srities specialistų paruošimo laikas ( tik 36 val.). Per mažai įtraukiama visuomenė į šį procesą, pacientai dažnai nežino apie nemokamą paslaugą, todėl kreipiasi tik prieš išėjimą. Galioja labai aukšti paliatyvumo lygio nustatymo indeksai, todėl apribota laisvė gauti pagalbą Nėra Lietuvos paliatyviosios pagalbos standartų atitinkančių pso ir es rekomendacijas.

Mūsų pasirinkta tema yra pakankamai skaudi, nes į ją įeina sunkiai išgydomos arba visai neišgydomos ligos. Personalui tenka įvairūs išbandymai dirbant su pacientais, nes tenka dirbti ne tik su pačiu ligoniu, bet ir jo artimaisiais. Taip pat, sunku būna emociškai, kai supranti, kad žmogus pasmerktas, bet turi sukaupti savo profesionalumą ir stengtis jam padėti.

  • MS PowerPoint 787 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (533 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daumantas
  • Socialinis darbas paliatyvioje medicinoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinis darbas paliatyvioje medicinoje . (2019 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinis-darbas-paliatyvioje-medicinoje.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 13:20
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo