Socialinis darbas skaidrės


Sociologijos skaidrės. Socialinio darbo metodai. Metodas. Tikslas. Metodai. Konsultavimo metodas. Konsultavimas. Pvz. Konsultavimo rūšys. Funkcionalus konsultavimas. Institucinis konsultavimas. Konsultavimas dar skirstomas į dvi rūšis. Bendrasis konsultavimas. Specialusis konsultavimas. Konsultavimo procesas. Technikos. Konsultavimo vieta. Trūkumai. Kontraktas. Trukmė.


Socialiniu darbu siekiama vidinio individo pokyčio – jo sampratos, savivokos, elgesio, veiklos, santykių su kitais pasikeitimo.

Metodiškas socialinio darbuotojo veikimas yra intervencija į asmens gyvenimą. Intervencija galima individualiai dirbant su asmeniu ar pasitelkus grupinio darbo metodą. Nuspręsti kokie intervencijos metodai yra tinkamiausi įmanoma tik atskirai žvelgiant į kiekvieno kliento atvejį.

Kadangi socialinis darbuotojas veikia kasdieninėje aplinkoje, todėl metodai turi būti kuo mažiau nutolę nuo kasdienybės, būti suvokiami klientams.

I. Konsultavimo metodas II. Darbo su klientų grupe metodas III. Socialinio tinklo metodas IV. Atvejo vadybos metodas.

Kartais konsultacija gali būti net nepastebima, nes sunku atskirti kuriuo metu paprastas socialinio darbuotojo ir kliento pasikalbėjimas virsta rimtu konsultavimo procesu Tuo socialinio darbuotojo konsultavimo metodas skiriasi nuo kitų profesijų atstovų konsultavimo (teisininkų, psichologų).

Socialinis darbuotojas, kaip ir kiti atstovai gali konsultuoti savo kabinete, kai klientai iš anksto užsirašo ar susitaria dėl būsimo pokalbio.

Lietuvos socialinių paslaugų kataloge „konsultavimas“ – bendroji paslauga. Taigi, šią veiklą reglamentuoja įstatymai.

Konsultuojant socialinis darbuotojas gilinasi į situaciją, tačiau be kliento negali išspręsti problemos ar siūlyti sprendimo alternatyvos. Problema turi būti sprendžiama kartu su klientu Žmogus pats geriausia žino kaip spręsti problemas ir tik jis pats gali keisti savo gyvenimą Socialinis darbuotojas tik padeda susivokti problemose, kartu ieško galimų problemos sprendimo būdų.

  • Sociologija Skaidrės
  • 2014 m.
  • Andzelika
  • 43 puslapiai (1235 žodžiai)
  • Sociologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 77 KB
  • Socialinis darbas skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Socialinis darbas skaidrės. (2014 m. Gruodžio 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/socialinis-darbas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 00:09