Socialinis darbas su asmenimis atlikusiais laisvės atėmimo bausmę


Tyrimo objektas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Tyrimo metodai. Sąvokų žodynas. Asmenys , paleisti iš laisvės atėmimo vietų –. Kriminalinė subkultūra. Nevyriausybinė organizacija. Socialinis darbas. Socialinė reintegracija. Tyrimo metodika. Tyrimo paskirtis ir metodai. Tyrimo instrumentas. Tyrimo imtis ir organizavimas Informantų atranka. Vardas Amžius Išsilavinimas Darbinis užimtumas Darbo stažas. Tyrimo organizavimas , duomenų fiksavimas ir apdorojimas.


Socialinio darbo reikšmę nuteistųjų socialinės paramos vyksme, nusako mūsų Valstybės pateikiami statistiniai duomenys (priedas nr. 1) apie teistų asmenų skaičių. Matomas kasmetinis prieaugis asmenų, padariusių nusikalstamas veikas ir teismo nuosprendžiu – turintys atlikti laisvės atėmimo bausmę. Prieaugio tendencija yra gana ryški, kasmet asmenų atliekančių laisvės atėmimo bausmę padaugėja nemažiau kaip 2,16 proc. (2008 m.), tačiau reikia pripažinti ir tai, kad kai kuriais metais skaičius išauga net iki 85,47 proc. (2005 m.). Norint apibrėžti teistų asmenų prieaugį Lietuvoje, pateikiami duomenys nuo 2004 – 2012 m., kurių pasekoje asmenų skaičius, turinčių atlikti laisvės atėmimo bausmę, nuo 2004 m. iki 2012 m. padidėjo beveik 4 kartus (399,2 proc.). Šie statistiniai duomenys parodo socialinio darbuotojo – specialisto paklausą. Taip pat, 2013 m. pradžioje Kalėjimo Departamento pateiktais duomenimis, kurie nurodo, jog minėtų metų pradžioje asmenų, patekusių į įkalinimo įstaigas ir išėjusiųjų santykis maždaug tolygus – 1/1, nes daugiau kaip 98 proc. asmenų, minėtų metų pradžioje šias įstaigas paliko ir išėjo į laisvę. Matome, kad daugėjant asmenų, atliekančių laisvės atėmimo bausmę, skaičiui – atitinkamai asmenų ir išeina į laisvę, todėl auga ir socialinės pagalbos bei paslaugų poreikis. Socialinio darbuotojo aktualumas įžvelgiamas tiek pataisos įstaigoje, tiek ir už jos ribų esantiems asmenims, jau atlikusiems laisvės atėmimo bausmę, teikiant socialines paslaugas, siekiant suteikti įvairiapusišką, kompleksinę paramą.

Socialinė nuteistųjų integracijos į visuomenę problema Lietuvoje nėra taip plačiai nagrinėjama kaip užsienio šalyse. Nors šiuo metu jau turime reikšmingų mokslinių tyrimų, kuriuose nagrinėjami asmenų socialinės reintegracijos, delinkventinio elgesio atsiradimo, nusikaltimų prevencijos klausimai, – tyrimų orientuotų į asmenų grįžusių iš įkalinimo įstaigų integraciją į visuomenę, darbo rinką spektras ribotas. Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje buvo atlikti keli panašaus pobūdžio tyrimai, kur kas dažniau šia tema yra inicijuojami ES stuktūrinių fondų projektai, rengiamos darbo su nuteistaisiais programos.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1704 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Socialinis darbas su asmenimis atlikusiais laisvės atėmimo bausmę
    10 - 7 balsai (-ų)
Socialinis darbas su asmenimis atlikusiais laisvės atėmimo bausmę. (2016 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinis-darbas-su-asmenimis-atlikusiais-laisves-atemimo-bausme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:40
×