Socialinis darbas su individu ir grupe kaip problemų sprendimo procesas


Socialinis darbas su individu ir grupe kaip problemų sprendimo procesas referatas. Socialinis darbas su grupe. Socialinis darbas su individu.


Darbo tikslas – atskleisti individualaus ir grupinio socialinio darbo metodų esmę.

Anot A. Suslavičiaus, G. Valicko (1999), grupė yra apibrėžiama kaip tam tikras skaičius žmonių, kuriuos vienija tam tikra veikla ir bendri požymiai. Grupėms yra būdingi šie elementai:

Bendrumas – grupės dalyvius turi jungti bendras tikslas ar siekis. Tikslai ir siekiai gali būti apčiuopiami arba neapčiuopiami, aiškūs.

Galima teigti, kad grupės įtaka asmens gyvenime yra labai didžiulė, ypatingai tuomet, kai žmogus arba asmuo iš jo socialinės aplinkos patenka į probleminę situaciją. Kitų žmonių patirtis, dalijimasis bendrais išgyvenimais ir jausmais, žmogui gali padėti išgyventi neigiamas emocijas, bei priimti svarbų sprendimą asmeniniame gyvenime.

Tuo tarpu, socialinį darbą su grupe, galima įvardinti kaip socialinio darbo kryptį ir metodą, kai nedidelė grupė žmonių turinčių bendrą tikslą, bei problemų reguliariai susitinka ir dalyvauja bendroje veikloje nukreiptoje į bendrą tikslą. Norint, kad socialinis darbas su grupe būtų veiksmingas, veikla turi atitikti tokius aspektus:

Šie aspektai parodo tai, kad grupės nariai privalės mokėti atsakyti į tokius klausimus kaip: kas yra šalia manęs? Kokios yra grupės galimybės? Ką gali grupė nuveikti dirbdama kartu?

Grupės įtaką daro didelę įtaką, ypatingai tada, kai žmogus patenka į probleminę situaciją. Išklausius kitų žmonių patirtį, pasidalijimą bendrais išgyvenimais bei jausmais, žmogui gali padėti išgyventi neigiamas emocijas, priimti svarbius sprendimus sprendžiant iškilusias problemas.

Dirbant su grupėmis, socialinis gali duoti daug teigiamų rezultatų. Pats grupinis darbas yra skirstomas į keturias pagrindines grupes:

Terapinė grupė - jai vadovauja darbuotojas, jis planuoja sudėtį ir programą, imasi tikslų kėlimo ir darbo organizavimo atsakomybės. Dalyviai palyginti pasyvūs. Pavyzdžiui: netektį išgyvenusių žmonių grupė.

Paramos grupė - joje specialisto vaidmuo nėra pats svarbiausias. Darbuotojas gali sutelkti tokių pat rūpesčių turinčius žmones, jis visu pirma veikia kaip dalyvių pagalbininkas, padeda ištirti jiems savus rūpesčius, išklauso juos. Pavyzdžiui: neįgalių vaikų turinčių tėvų grupė.

Savipagalbos grupė - tokia grupė susidaro iš žmonių, kuriuos vienija bendras rūpestis ar interesas.joje gali dalyvauti ir profesionalūs darbuotojai, kurie teiktų informaciją.

Kvieskienė G., Indrašienė V. ( 2008 ), išskyrė du tipus, kurie apibūdina grupes:

Pirmajam tipui galima būtų priskirti: susitikimus, konferencijas, vizitus konsultuotis, vizitus pas specialistą, vienkartinius susitikimus su socialiniu darbuotoju ar pedagogu. Išskiriamas keturių etapų darbas su tokia grupe – nusiteikimas, pradžia, darbas, baigiamasis etapas. Yra keturi etapai, bet labai nedaug laiko, per kurį reikia išspręsti nemažai dalykų, susijusių su kliento norais, tikslais ir siekiais. Per tokius trumpus susitikimus darbuotojas susiduria su daugybe reikalavimų, įvertindamas tai, kad jis turi perduoti daug faktų, iš anksto žinodamas, kad jie galbūt bus užmiršti ar net neišgirsti, jei jis tuos faktus pateiks nuobodžiai. Be to, jis turi pasiekti klausytoją, tačiau tam labai mažai laiko, nors darbuotojas ir žino, kaip tai padaryti.

Grupės gali būti formuojamos remiantis dalyvių panašumais ir skirtumais. Panašumai gali būti tokios pat problemos, lytis, išsilavinimas, amžius, seksualinė orientacija. Skirtumu gali būti reakcijos į problemas, įvairūs jausmai. Kuomet grupėje yra jaučiamas bendrumas, tuomet jis užtikrina saugumo jausmą ir galima tikėtis, kad grupės nariai gebės suprasti vienas kitą ir prisidės prie tarpusavio pagalbos, o skirtumai gali praplėsti pasirinkimų įvairovę ir įtakoti problemų sprendimo kūrybiškumą.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4021 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eki
  • Socialinis darbas su individu ir grupe kaip problemų sprendimo procesas
    10 - 2 balsai (-ų)
Socialinis darbas su individu ir grupe kaip problemų sprendimo procesas . (2017 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinis-darbas-su-individu-ir-grupe-kaip-problemu-sprendimo-procesas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:40
×