Socialinis draudimas


Socialinis draudimas lietuvoje referatas. Savarankiskas socialinis draudimas referatas. Kursinis apie soc.draudima. Kursinis socialinis draudimas. Požiūris į socialinį draudimą. "savanoriškas socialinis draudimas". Socialinis draudimas lietuvoje kursinis.

Turinys. Įvadas. Socialinio draudimo sistema ir valdymas. Draudėjų registravimas. Socialinio draudimo įmokų skirtumai ir jų kaita. Socialinio draudimo rūšys ir įmokos. Valstybiniu socialiniu draudimu privalomai draudžiami šie asmenys:. Asmenys, apdrausti valstybinio socialinio draudimo. +. % tarifu. Asmenys, apdrausti valstybinio socialinio draudimo. ,. +. ,. % tarifu. Asmenys, apdrausti valstybinio socialinio draudimo bazinei pensijai ir papildomai pensijos daliai. Asmenys, privalomai draudžiami nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu (. ,. % tarifas). Savanoriškas socialinis draudimas. Asmenys, atleisti nuo soc. Draudimo įmokų mokėjimo. Sankcijos už įmokų nemokėjimą. Išvados. Literatūra.

Socialinio draudimo pradžia lietuvoje laikoma 1926 metų kovo 23 diena, kai seimas priėmė vyriausios socialinio draudimo valdybos įstatymą. Tačiau tai dar nebuvo pagrindas visuotinio socialinio draudimo sistemai kurtis. Jo paslaugomis naudojosi tik ketvirtadalis šalies gyventojų: iš esmės valstybės tarnautojai ir kariškiai. 1940 metais sovietų okupacija nutraukė ir šias dar nespėjusias susiklostyti socialinio draudimo tradicijas. Taigi atkūrus nepriklausomybę, socialinio draudimo sistemą teko diegti iš pat pradžių. Tai nebuvo lengva ne tik dėl tradicijų bei patirties stokos, bet ir todėl, kad visuomenėje buvo prieštaringai vertinama pati socialinio draudimo idėja, radikaliai keičianti požiūrį į socialinį aprūpinimą. Tačiau visiškai nauja ūkio sistema, pagrįsta rinkos ekonomikos principais, reikalavo iš pagrindų reformuoti ir žmonių sąmonėje spėjusią įleisti gilias šaknis socialinio aprūpinimo sistemą. Demokratinių valstybių pavyzdžiu nuspręsta socialinio draudimo sistemą kurti kaip savarankišką, atskiriant ją nuo socialinės paramos. Tai padaryta 1990 metais, priėmus lietuvos respublikos valstybinio socialinio aprūpinimo sistemos pagrindų įstatymą. Tais pat metais buvo įsteigta vyriausioji socialinio draudimo valdyba, kuriai buvo patikėta vykdyti socialinį draudimą.

  • Microsoft Word 112 KB
  • 2012 m.
  • 27 puslapiai (5170 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Socialinis draudimas
    9 - 1 balsai (-ų)
Socialinis draudimas. (2012 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinis-draudimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 04:51
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!