Socialinis kapitalas ekonomikoje referatas


Įvadas. Kapitalo samprata mokslinėje literatūroje. Socialinis kapitalas pridėtinės vertės kūrimo procese. Socialinio kapitalo matavimas kiekybiniais ir kokybiniais parametrais. Socialinio kapitalo matavimas kiekybiniais parametrais. Socialinio kapitalo matavimas kokybiniais parametrais. Išvados. Literatūros sąrašas.

Gaila, tačiau Lietuvoje socialinis kapitalas yra labai silpnas, nes žmonės bijo išsakyti savo nuomonę, nepasitiki valdžia, vengia bendradarbiavimo, kiekvienas kovoja už save bei retas, kuris dalyvauja savanoriškose organizacijose. Neveltui yra nustatyta, jog šalys, kurios yra turtingos gamtiniais ištekliais, bet turi silpną socialinį kapitalą (pvz. Pietų šalys), jų ekonomika yra žymiai silpnesnė už tų šalių ekonomiką, kurios neturi daug gamtinių išteklių, tačiau jų socialinis kapitalas yra stiprus (Šiaurės šalys). Šiose šalyse yra pasirūpinta žmonių gerove, laisvėmis, saugumu, teisėmis, skatinamas bendradarbiavimas bei pasitikėjimas vienas kitu ir valstybe. Tose šalyse, kur yra žinoma, jog už gerą bus atlyginama geru, dažniau yra prisidedama prie valstybės gerovės. Juk dažniau investuojame į tas šalis ar sektorius, kuriais labiau pasitikime, o pasitikėjimas ir garantuoja didesnį pelną, ūkio plėtrą bei ekonomikos augimą.

Darbo tikslas — išanalizuoti socialinį kapitalą, jo aktualumą bei reikšmę ekonomikoje.

Darbo uždaviniai:

1.Išsiaiškinti socialinio kapitalo sampratą mokslinėje literatūroje.

2.Ištirti socialinį kapitalą pridėtinės vertės kūrimo procese.

3.Nustatyti socialinio kapitalo kokybinius bei kiekybinius parametrus.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 136 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2573 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Socialinis kapitalas ekonomikoje referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Socialinis kapitalas ekonomikoje referatas. (2014 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinis-kapitalas-ekonomikoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:17
×