Socialinis kapitalas referatas


Įvadas. Socialinio kapitalo samprata mokslinėje literatūroje. Socialinis kapitalas pridėtinės vertės kūrimo procese. Socialinio kapitalo matavimas kokybiniais parametrais. Socialinio kapitalo matavimas kiekybiniais parametrais. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kiekvienas žmogus gyvenime susiduria su sąvoka „kapitalas“. Ši sąvoka dažniausiai siejama su fiziniu (pastatai, prietaisai, įrenginiai) arba finansiniu (įmonės fondai) kapitalu. Tačiau kapitalas, kaip gamybos veiksnys, gyvenime pasireiškia įvairiomis formomis.

Ekonomikos krizė parodė, kad būtina ne tik pertvarkyti valstybių ekonominę bei finansinę politiką, bet ir ieškoti naujų priemonių, sudarančių galimybę išvengti krizių ateityje. Tokia priemone galėtų būti socialinis kapitalas. Ekonominė veikla integruojasi į socialines struktūras, o žmonių sprendimams įtaką daro įvairūs socialiniai bei kultūriniai veiksniai. Socialinio kapitalo sąvoka yra vartojama aiškinant tokius reiškinius kaip politinį dalyvavimą, institucinę veiklą, korupciją viešajame sektoriuje, viešųjų paslaugų kokybę ar valstybių ekonominę sėkmę. Socialiniai tinklai ir pasitikėjimas gali skatinti informacijos ir žinių sklaidą, sumažinti sandorių išlaidas. Pasitikėjimas ir visuomenės bendradarbiavimas, t. y. socialinio kapitalo komponentai, susiję su geresniais ekonominės veiklos rezultatais. Šalyse, turinčiose stiprų socialinį kapitalą ekonomika yra stipresnė nei šalyse, kurios turi didelius gamtinius išteklius, tačiau jų socialinis kapitalas – silpnas [1].

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1788 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantė
  • Socialinis kapitalas referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Socialinis kapitalas referatas. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinis-kapitalas-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:46
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo