Socialinis pedagogas atvejo analizė


Atvejo pristatymas. Konsultacija. Probleminės situacijos galimų sprendimų modeliavimas. Konsultanto įvertinimas. Sunkumai ir iššūkiai dirbant su tokiu asmeniu. Savirefleksija.


Praktikos metu stebėta socialinio pedagogo konsultacija su 11m vaiku, kuris buvo perkeltas mokytis iš kitos mokyklos prieš 2mėn. Vaikas įpatingai siekia susirasti draugų, ypač domis mergaitėmis, tačiau grupėje patiria atstūmimą, taip pat nesutaria su savo kambariokais (berniukas gyvena bendrabutyje), todėl net būdamas ne mokykloje nesijaučia saugus. Anot berniuko, vienas berniukas iš mokyklos jį muša, stumdo, o tai jam sukelia baimę eiti į mokyklą (berniukas tokiomis aplinkybėmis prisimena skaudžią patirtį ankstesnėje mokykloje, kurioje jį mušdavo ir pravardžiuodavo. Socialinis pedagogas suorganizavo konsultaciją tam, kad pasikalbėtų su vaiku apie jo savijautą naujoje mokykloje, įvertintų adaptaciją ir reikalingą pagalbą.

Menka dėmesio konsentracija, vaikas greitai išsiblaško ir pavargsta, to pasekoje praranda motyvaciją mokytis ir atlikti užduotis. Psichologinio vertinimo išvada – labai žemi intelektiniai gabumai (skirtingi verbaliniai ir neverbaliniai gabumai), vaikas sunkiai reiškia mintis, nsupranta žodžių prasmės, kai kurie pasisakymai sunkiai suprantami (nežymus kalbos neišsivystymas).

Dideli SUP, dėl nežymaus kalbos neišsivystymo, elgesio ir emocijų sutrikimo (dėmesio ir nerimo spektro) ir bendrieji mokymosi sutrikimai.

Perdėtas mandagumas, pernelyg laki vaizduotė (vaikas turi nematomą draugą). Įpatingai prisirišęs prie šeimos, kasdien skambina mamai ir prašo smulkiai papasakoti kas vįksta namuose, kaip kiekvienas šeimos narys jaučiasi (bijo atitrūkti nuo namų ir šeimos).

PROBLEMA – Sudėtinga vaiko adaptacija mokykloje, nesaugumo jausmas.

Pasirinkta aplinka – terapinis kabinetas. Nors socialinis pedagogas ir turi savo kabinetą, kuriame gali konsultuoti netrugdomas, tačiau jis perkėlė konsultaciją į terapinį kabinetą. Mano nuomone tai teisingas pasirinkimas, kadangi čia dažniausiai vaikai ateina atsipalaiduoti, pabūti su bendraamžiais įvairiose veiklose, priešingai nei socialinio pedagogo kabinete, kuriame dažnai būna atvesti dėl to, jog kažką blogai padarė ir reikia aptarti vaiko elgesį.

Stebėdama konsultavimą jaučiausi iš dalies nejaukiai, kadangi ir pats vaikas jautėsi nejaukiai, nes iš pradžių bijojo, jog mes atvykome todėl, kad jis padarė kažką blogo.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1855 žodžiai)
  • Universitetas
  • Judita
  • Socialinis pedagogas atvejo analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Socialinis pedagogas atvejo analizė. (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinis-pedagogas-atvejo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:53
×