Socialinis suvokimas skaidrės


Socialinė psichologija. Socialinio vaidmens samprata. Socialinių vaidmenų rūšys. Socialinio vaidmens formavimosi stadijos. Socialinių vaidmenų konfliktas. Socialinė psichologija tiria. Socialinio suvokimo ypatybės. Socialinis suvokimas – nuostatos. Keliamas klausimas. Socialinis suvokimas – nuostatos. Socialinis suvokimas –. nuostatų keitimas.

Tiria įvairių dydžių žmonių grupių funkcionavimo ypatumus. Tiria: Socialinį suvokimą, t.y. kaip žmonės galvoja vieni apie kitus; Socialinę įtaką, t.y. kaip žmonės veikia vieni kitus; Socialinius santykius, t.y. kaip žmonės bendrauja tarpusavyje.

Biologiniai vaidmenys (pvz., vyro ir moters); Giminės vaidmenys (pvz., tėvo, motinos, vaiko, sesers); Profesiniai vaidmenys (pvz., gydytojas, vadybininkas, aktorius); Amžiaus vaidmenys (pvz., darželinukas, paauglys).

Vaidmenų sąveikos konfliktas – atliekant daug vaidmenų sunku tikėtis juos tobulai suderinti.

Socialinį suvokimą (mąstymą), t.y. kaip žmonės galvoja vieni apie kitus; Socialinę įtaką, t.y. kaip žmonės veikia vieni kitus; Socialinius santykius, t.y. kaip žmonės bendrauja tarpusavyje.

Socialinė kategorizacija – sąmoningai ar nesąmoningai kiekvieną žmogų priskiriame tam tikrai kategorijai. Dažniausiai reaguojame į šias požymių grupes: lytis, rasė, fizinis patrauklumas, fizinė negalia.

“Aureolės” efektas – tendencija manyti, kad žmogus, turintis vieną teigiamą savybę, turi ir daug kitų teigiamų savybių. Net žinant, kad esama aureolės efekto, jo veikimas nesumažėja.

Savaime išsipildanti pranašystė – reiškinys, kai žmogus savo elgesiu nesąmoningai išprovokuoja tokius kito žmogaus poelgius, kokių iš anksto tikėjosi.

  • MS PowerPoint 266 KB
  • 2016 m.
  • 26 puslapiai (575 žodžiai)
  • Eimantė
  • Socialinis suvokimas skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Socialinis suvokimas skaidrės. (2015 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinis-suvokimas-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 00:56
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo