Socialinis tyrimas Prekybos vietų Visagino miesto paplūdimyje atsiradymo tikimybė


Prekybos vietų visagino miesto paplūdimyje atsiradimo tikimybė. Lt ru lankytinos vietos. Tyrimo objektas. Tyrimo tikslas. Tyrimo uždaviniai. Tyrimo metodai. Visagino paplūdimio patrauklumas , kuriant smulkų pardavimo verslą. Prekybos vietų Visagino miesto paplūdimyje kūrimo galimybės ir reikalavimai. Vietinių gyventojų ir verslininkų informuotumas tyrimo klausimu. Potencialiųjų klientų poreikių analizė. Potencialiųjų klientų poreikių paliginimas su potencialiųjų pardavėjų galimybėmis. Baras Visagine. Nedidelė parduotuvė Visagine. Prekybos vieta mieste pvz. prie prekybos centro. Visagino miesto paplūdimys. Literatūros ir šaltinių sąrašas. Priedas Nr. Interviu su Visagino Savivaldybės Specialiste klausimai. Ar reikalingos prekybos vietos Visagino paplūdimyje ? Prašome įvesti informaciją apie save. Ar Jus gyvenate Visagine. gėrimais ir paplūdimio prekėmis. Kokias prekes Jūs pirktumėte Visagino paplūdimyje ? . Ar reikalinga prekyba paplūdimyje visais sezonais. Jeigu prekių kainos paplūdimyje bus didesnės , kiek daugiausiai jos gali skirtis nuo kainų parduotuvėje. Kokia sumą Jus galėtumėt išleisti per dieną , perkant daiktus , valgius ir paslaugas paplūdimyje. Ar Jus žinote , kad Visagino Savivaldybės Taryba priėmė sprendimą , dėl 10 prekybos vietų Visagino paplūdimyje organizavimo. Priedas Nr. 5 Visagino verslininkų interviu. Ar Jus žinote , kad 2013 metais Visagino Savavaldybė priėmė sprendimą dėl 10 prekybos taškų įkūrimo Visagino ežero pakrantėje. Ar Jus žinote reikalavimus tokiai prekybai. Ar Jus negrynėtumėt galimybę įkurti pardavimo tašką Visagino ežero pakrantėje vasaros sezonu.


Visagino miestas – yra jauniausias miestas Lietuvoje, įsikūręs gražiame šalies kampelyje – Aukštaitijoje, kuris pasižymi savo miškais ir ežerais. Visaginas (tuomet Sniečkus) įkurtas 1975 metais kaip Ignalinos AE miestas-palydovas.

Miesto specifika yra ta, kad jis pastatytas miške ir jame yra maksimaliai išsaugotos čia augančios aukštos pušys, kiti medžiai. Taigi visas miestas atrodo, kaip parkas.

Visagino ežeras, nuo kurio miestas gavo savo naują pavadinimą 1992, yra miesto parko zonoje.

2015 metais Visagino ežero pakrantė buvo sutvarkyta ir tapo labai patrauklia vieta miesto gyventojams ir poilsiaujantiems svečiams. Šioje vietoje sezono metu lankosi labai daug žmonių, tačiau iki šiol miesto paplūdimyje nebuvo įkurta nei viena prekybos vieta, kur galima būtų įsigyti šaltų gėrimų arba užkandžių. Taigi tyrimo problema yra labai aktuali miesto gyventojams-svečiams. Taip pat ši tema yra aktuali verslininkams, norintiems kurti čia verslą. Nors tyrimo tikslas nėra verslo plano kūrimas, tačiau jo rezultatai gali turėti įtakos verslininkų apsisprendimui.

Tyrimo objektas – Prekybos vietų Visagino paplūdimyje atsiradimo tikimybė

Tyrimo tikslas –Išanalizuoti tikimybę, kad Visagino paplūdimyje atsiras prekybos vietos

Nagrinėjant Visagino paplūdimio patrauklumą, kuriant smulkų pardavimo verslą bus naudojamas Internetinių šaltinių analizės metodas, tai pat ir anketinės apklausos rezultatų analizė

Galimybių ir reikalavimų prekybos vietų kūrimui Visagino paplūdimyje analizei bus naudojami:

- Visagino Savivaldybės atsakingų specialistų telefoninis interviu

Vietinių gyventuoju ir verslininkų informuotumo tyrimui bus naudojama anketinė apklausa Internetu ir žiniasklaidos analizės metodas.

Potencialiųjų klientų poreikių vertinimui bus naudojama anketinė apklausa Internetu

Potencialiųjų klientų poreikių palyginimui su potencialiųjų pardavėjų galimybėmis bus naudojama lyginamoji analizė, o išvados padarymui – apibendrinimo metodas

Visagino paplūdimio patrauklumas, kuriant smulkų pardavimo verslą

Projekto vykdymo metu buvo sutvarkyta paplūdimio zona, sutvarkyti esami ir įrengti nauji suoliukai, gėlinai, vaikų žaidimo aikštelės, pakeistos persirengimo kabinos, pakeista smėlio danga, įrengtas gelbėtojų postas, sutvarkytas pėsčiųjų takas, įrengta turistinė stovyklavietė su sporto aikštele, sutvarkytas esamas viešasis tualetas.

4 Pav , 5 Pav, 6 Pav Visagino paplūdimys po renovacijos (Nuotraukos web.tts.lt)

Paliginus su ankstesniais metais poilsis Visagino ežero paplūdimyje tapo malonesnis ir patogesnis. Vasaros sezonu paplūdimyje lankosi labai daug miesto gyventojų ir svečių. Miesto paplūdimys labai lengvai pasiekiamas ir su mašina ir pėsčiomis ir viešuoju transportu.

Artimiausiu metu, gavus finansavimą, planuojama sutvarkyti pėsčiųjų alėją, vedančią į ežero pakrantę.

Tyrimo metu atliktos anketinės apklausos rezultatai parodo, kad absoliuti dauguma tyrime dalyvavusių respondentų mano, kad Visagino paplūdimyje reikalingos prekybos vietos. Iš 175 apklaustųjų taip mano 152 žmonės t. y. beveik 87%. Neigiamų atsakymų į šį klausimą buvo mažiau negu 10%.

Visa tai leidžia padaryti išvada, kad nagrinėjama vieta yra perspektyvi kuriant čia smulkų prekybos verslą potencialiųjų klientų atžvilgiu. Lieka tik išnagrinėti, ar toks verslas būtų patrauklus prekybininkams pelningumo atžvilgių ir ar nėra kliūčių prekybos iniciacijai.

Kaip matome iš aprašymų, nedidelės piniginės subsidijos skiriamos kuriant naują verslą, steigiant naujas darbo vietas, pristatant Visagino Savivaldybę, imant paskolas banke, steigiant įmonę, plečiant verslą, arba labai mažų įmonių verslo projektams vykdyti. Tai yra, kuriant pardavimo vietą/vietas Visagino miesto paplūdimyje gali buti panaudota Visagino Savivaldybės viena ar kelios subsidijos.

Prekybos vietų Visagino miesto paplūdimyje kūrimo galimybės ir reikalavimai

  • Microsoft Word 1186 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3382 žodžiai)
  • Kolegija
  • Olga
  • Socialinis tyrimas Prekybos vietų Visagino miesto paplūdimyje atsiradymo tikimybė
    10 - 8 balsai (-ų)
Socialinis tyrimas Prekybos vietų Visagino miesto paplūdimyje atsiradymo tikimybė. (2016 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinis-tyrimas-prekybos-vietu-visagino-miesto-papludimyje-atsiradymo-tikimybe.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 04:04
×