Socialinių darbuotojų ir socialinės rizikos šeimų bendradarbiavimo ypatumai x ir y rajonų dienos centruose


Socialinių darbuotojų ir socialinės rizikos šeimų bendradarbiavimo ypatumai x ir y rajonų dienos centruose. Socialinės rizikos šeimų tematika yra aktuali daugelyje pasaulio valstybių. Darbo objektas - socialinių darbuotojų ir socialinės rizikos šeimų bendradarbiavimas. Darbo tikslas – išanalizuoti socialinių darbuotojų ir socialinės rizikos šeimų bendradarbiavimo ypatumus dienos centruose. Šio darbo uždaviniai. Darbo metodai. Socialinės rizikos šeimos - tai šeimos. Kol kas Lietuvoje nėra vieningos sistemos. Tyrimo metodika. Tyrime dalyvavo šešios socialinės darbuotojos iš X ir Y rajonų dienos centrų. Tyrimo rezultatų analizė. Socialinė darbuotoja G. K. teigia „Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas darbui su šeima. Respondentų paprašyta, kad išvardintų po kelias problemas su kuriomis susiduria šeimos. Paskutiniu klausimu buvo siekiama išsiaiškinti kokie bendradarbiavimo ypatumai su šeima taikomi dienos centruose. O socialinė darbuotoja G. J. pasakojo, kad “Saugios socialinės – psichologinės aplinkos vaikams sudarymas. Respondentė A. J. pasisakė, kad “Dirbame socialinį darbą su centrą lankančio vaiko šeima. Išvados. Viena iš galimų pagalbos vietų vaikams iš socialinės rizikos šeimų. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad visi dienos centrai teikia laisvalaikio užimtumo paslaugas. Baigiamosios praktikos metu daugiau sužinojau socialinės apie rizikos šeimas.

Charakterizuoti socialinės rizikos šeimas, jų atsiradimo priežastis, bei pagrindines problemas. 2. Išanalizuoti, kokia pagalba yra teikiama socialinės rizikos šeimoms dienos centruose. 3. Ištirti socialinio darbuotojo ir socialinės rizikos šeimų bendradarbiavimo formas dienos centruose. 4. Atlikti socialinio darbo praktikos refleksiją.

Tyrimas atliktas X ir Y rajonų dienos centruose 2010 m. sausio 4-7 dienomis. Tyrimui atlikti buvo pasirinktas interviu metodas. Interviu tipas – pusiau struktūrizuotas - numatyti tik pagrindiniai tyrimo klausimai. Buvo parengti 7 iš anksto sugalvoti klausimai.

Pateikus klausimą apie socialinių darbuotojų santykius su socialinės rizikos šeimomis ir ar noriai bendradarbiauja visos atsakė panašiai, kad daugiau ar mažiau su šeimom sutaria gerai ar bent jau stengiasi per vaiką pritraukti ir šeimą į dienos centrus.

Socialinė darbuotoja A. K teigia: „ Kadangi beveik visos šeimos šiuo metu susiduria su bedarbyste, tai sunku vaikams nupirkti rūbų ir avalynės, o mes galime tuo aprūpinti, nes gauname rūbų ir avalynės iš savo draugų švedų”. Respondentė G. K. pasisakė, kad: Daugiausia šeimos susiduria su bedarbyste, nepriteklium, todėl gerai, kad vaikai lanko dienos centrą, nes kasdien vaikai gauna pavakarius, esant reikalui, vaikas gali pavalgyti ir dažniau”.

Socialinė darbuotoja A. K. teigia: „Dažniausiai su šeimos nariais susitinkame dienos centre. Juos pasikviečiu, paskambinus arba įduodu vaikams parnešti pakvietimą. Bendravimas vyksta prie arbatos ar kavos puodelio. Tai suteikia artumo, šiltumo ir jaukumo atmosferą. Tėvai labai mėgsta ateiti ir noriai bendrauja. Jie jaučiasi labai svarbūs, saugūs”.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 22 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (932 žodžiai)
  • Erika
  • Socialinių darbuotojų ir socialinės rizikos šeimų bendradarbiavimo ypatumai x ir y rajonų dienos centruose
    10 - 3 balsai (-ų)
Socialinių darbuotojų ir socialinės rizikos šeimų bendradarbiavimo ypatumai x ir y rajonų dienos centruose. (2014 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialiniu-darbuotoju-ir-socialines-rizikos-seimu-bendradarbiavimo-ypatumai-x-ir-y-rajonu-dienos-centruose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:50
×