Socialinių kompetencijų įtaka elgesiui


Socialinė įtaka. Paauglių socialinė kompetencija. Kompetenciju itaka i karjera.

Įvadas. Socialinė kompetencija- kas tai? Normalus seksualinis elgesys. Socialinių kompetencijų įtaka vaikų seksualiniam elgesiui. Socialinių kompetencijų įtaka seksualiniam elgesiui ankstyvojoje paauglystėje. Socialinių kompetencijų įtaka seksualiniam elgesiui vėlyvojoje paauglystėje. Visuomenės suformuotų nuostatų, normų vertybių įtaka vaikystėje ir paauglystėje. Išvados. Santrauka. Summary. Literatūra.

Su kiekviena diena sparčiai tobulėjančioje mūsų visuomenėje, socialinės kompetencijos yra labai svarbus veiksnys, kuris sudaro galimybes asmeniui efektyviai veikti socialinėje erdvėje. Socialinės kompetencijos- tai socialiniai, pažintiniai ir emociniai įgūdžiai bei gebėjimai, padedantys sėkmingai socializuotis visuomenėje. Šiame darbe bus aptariama tai , kokia yra socialinių kompetencijų įtaka moksleivių seksualiniam elgesiui. Bus analizuojamas mergaičių ir berniukų seksualinis elgesys ir kokią įtaką jam turi pažintiniai, emociniai ir socialiniai įgūdžiai bei gebėjimai.

Tema buvo pasirinkta, atsižvelgiant į tai, kad ankstyvasis seksualinis elgesys yra vis dažnesnė šių laikų visuomenės problema, daugėja tyrimu šiuo klausimu, į tai vis labiau atkreipiamas dėmesys. Tiriama, koks seksualinis elgesys ankstyvajame amžiuje yra normalus, o koks nepriimtinas. Taip pat domina ir kultūros nustatytos normos, taisyklės seksualiniai elgsenai ankstyvajame asmens amžiuje.

Šios temos aktualumas didėja su kiekviena diena. Nes sparčiais tempais besivystančioje ir tobulėjančioje mūsų visuomenėje keičiasi ir normos bei nuostatos. Autoriai tyrinėją šią temą (S. Ustilaitė, L. Jaruševičienė, A. Razmienė, D. Jakučiūnienė, ) atkreipė dėmesį i visuomenės pasikeitusias nuostatas apie seksualumą, seksualinį elgesį, požiūrį į ankstyvuosius lytinius santykius, koks seksualinis elgesys yra priimtinas, o koks ne. Pastaruoju metu yra daug dėmesio skiriama paauglių seksualinės elgsenos tyrimams ir su tuo susijusioms problemoms. Iškylantys ryškūs socialiniai prieštaravimai supriešina nuomones dėl normalaus ir sutrikusio vaikų, paauglių seksualinio elgesio. Taip pat tiriami seksualinio elgesio motyvai, priežastys bei pasekmės ankstyvajame amžiuje. Atsižvelgiama į šeimos, bendraamžių, draugų, žiniasklaidos įtaką seksualiniam elgesiui.

  • Psichologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (5995 žodžiai)
  • Universitetas
  • Etnamod
  • Socialinių kompetencijų įtaka elgesiui
    9 - 2 balsai (-ų)
Socialinių kompetencijų įtaka elgesiui. (2012 m. Birželio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialiniu-kompetenciju-itaka-elgesiui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:19
×