Socialinių paslaugų raidos kryptys


Socialinių paslaugų raidos kryptys. Įvadas. Socialinio darbo raida lietuvoje. Socialinių paslaugų kryptys. Demografinis senėjimas. Socialinis darbas su pagyvenusiais žmonėmis. Imigracija. Socialinis darbas su pabėgėliais. Prieglobstį gavusių užsieniečių socialinės integracijos programa. Socialines paslaugas pabėgėliams teikiančios institucijos. Išvados. Summary. Literatūros sąrašas.

Nors pagrindinės socialinės teisės yra garantuojamos - teisė gauti minimalias pajamas ir teisė gauti socialinę apsaugą - žmonės kol kas nėra visiškai apsaugoti nuo benamystės, nedarbo bei skurdo ar smurto. Ilgą laiką socialinės paslaugos buvo ta socialinės paramos sritis, kuriai buvo skiriama mažiau dėmesio. Tačiau jos svarba nuolat didėja, kadangi žmonėms, gaunantiems tiek mažas tiek dideles pajamos, socialinės paslaugos yra reikalingos. Socialinio darbo svarba Lietuvai yra neginčijama, tai itin svarbi socialinės politikos kryptis, kurios užtikrinimas ir tinkamas funkcionavimas yra svarbus ne tik pačiai valstybei, bet ir visuomenei.

Šio darbo tikslas: tinkamai ir išsamiai atskleisti socialinių paslaugų pagrindines kryptis.

Uždaviniai:

•atskleisti socialinių paslaugų kryptis;

•išnagrinėti socialines paslaugas pagyvenusiems žmonėms;

•išnagrinėti socialines paslaugas pabėgėliams.

. Šiame darbe bus stengiamasi ne tik aprašyti socialinių paslaugų kryptis, bet ir remiantis lyginamuoju metodu bus pateikiamos išvados atitinkamais klausimais bei pasiremiant istoriniu metodu bus parodoma, kaip socialinis darbas kito Lietuvoje, kaip formavosi pagrindinės socialinių paslaugų tendencijos ir kryptys. Taip bus naudojamasi loginiu metodu, plečiamojo aiškinimo metodo pagalba bus paaiškinami statistiniai duomenys ir kt.

Šiame darbe bus remiamasi L.Dromantienės, V.Kanopienės, R.Bikmanienės ir kitų autorių moksliniais darbais, statistine medžiaga, kurios pagalba bus galima geriau atskleisti socialinių paslaugų raidą Lietuvoje, parodyti, kokios problemos yra svarbiausios šioje srityje. Rašto darbe bus naudojamasi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdytais socialiniais tyrimais. Darbe bus pateikiamos lentelės, kurios atspindi demografinį senėjimą, darbą su pagyvenusiais žmonėmis, taip pat ir imigracijos problemas, pabėgėlių naštą valstybei. Šiame darbe bus siekiama kaip tik galima plačiau apimti ir institucijų, teikiančių socialines paslaugas Lietuvoje, funkcijas bei atskleisti pagrindines šių institucijų problemas vykdant socialinį darbą.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 90 KB
  • 2013 m.
  • 26 puslapiai (5454 žodžiai)
  • Universitetas
  • Margarita
  • Socialinių paslaugų raidos kryptys
    10 - 3 balsai (-ų)
Socialinių paslaugų raidos kryptys. (2013 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialiniu-paslaugu-raidos-kryptys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:39
×