Socialistinės sistemos suirimas Europoje


Tema. Ekonominė ir politinė krizė Lenkijoje. “Solidarumo” judėjimas. V. Jaruzelskio darbai. M. Gorbačiovas atsisako Brežnevo doktrinos. Komunistų žlugimas Vidurio ir Pietryčių Europos šalyse. Vengrijos komunistai. Čekoslovakijos komunistai. Bulgarija. Albanija. Rumunija. Vokietijos suvienijimas.

1989m. vasarą buvo priverstas atsistadydinti komunistų partijos VVSP ir valstybės vadovas Ė. Honekeris. VDR piliečiams buvo leista laisvai bendrauti su Vakarų vokiečiais, sugriauta Berlyno siena. Sparčiai augo neatidėliotino susijungimo su VFR šalininkų skaičius. Bet reikėjo VFR vyriausybės ir SSRS sutikimo. VFR kancleris H. Kolis pritarė tam ir dėjo pastangas nedelsiant prijungti VDR prie VFR. VDR piliečiai taip pat to norėjo išrinkdami už susivienijimą stojančias partijas. Jau 1990m. Liepos 1d. Abiejose valstybėse įvesta viena VFR valiuta – markė. Panaikinti tarpusavio muitai. Tų metų spalio 3d. VDR nustojo egzistavusi. Ji prisijungė prie VFR. Vokietijos suskaldymas buvo likviduotas praėjus 45 metams nuo Antojo pasaulinio karo pabaigos.

  • MS PowerPoint 2695 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių
  • Irmantas
  • Socialistinės sistemos suirimas Europoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Socialistinės sistemos suirimas Europoje. (2014 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialistines-sistemos-suirimas-europoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 07:46
×