Socializacija referatas


Diplominis darbas apie socializacija. Referatų paieška. Moderniosois socializacijos referatai. Vaiko socializacijos planas konspektas. Socializacijos projektas speros.

Įvadas. Žmogaus socializacijos samprata ir esmė. Asmenybės ir individualybės samprata. Socializacijos samprata ir esmė. Socializacijos etapai ir pasekmės. Pirminė socializacija. Antrinė socializacija. Resocializacijos samprata ir emė. Socializacijos agentai. Socializacijos etapai ir pasėkmės. Atvirkštinė socializacija. Vaikų globos įstaigos. Socializacijos „viešvilės vaikų globos namuose“ ypatumai. Socializacijos vaikų globos namuose neigiami aspektai. Išvados. Literatūros sąrašas.

siekius ir vaidmenis. Vaidmenys gali būti pvz. „studentas“, „dėstytojas“, “mama“, „duktė“ ir pan.

Socializacija ir resocializacija yra priešingo pobūdžio procesai. Socializacija - tai „ėjimas į visuomenę“, kai išsaugojamas ryšys tarp anksčiau įgyjamos socialinės patirties. Šis ryšys atspindi proceso nenutrūkstamumą ir jo nuoseklumą. Resocializacijoje praeitis lyg neegzistuoja, ji neinterpretuojama. Beveik išskirtinai šis procesas remiasi dabarties faktais, nes praeities esminiai bruožai trukdo konstruoti dabarčiai reikalingą socialinę patirtį.

Dar kiti siūlo socializaciją skirstyti pagal žmogaus gyvenimo ir raidos periodus: socializaciją

kūdikystėje, vaikystėje, jaunystėje, brandos tarpsniuose ir senatvėje (N. Eizenberg, 1990).

Pasak R.Šalaševičiūtės, atlikti tyrimą paskatino daugėjant skundų dėl globos įstaigose vaikų patiriamos seksualinės prievartos. Keliuose skunduose buvo nurodyti konkretūs faktai, smurtautojų ir aukų pavardės. Tačiau tarnybos iniciatyvą kažkodėl priešiškai sutiko dalis globos įstaigų darbuotojų ir Seimo narių. Kontrolierę mėginta apkaltinti psichologiniu vaikų teroru ir sužlugdyti apklausą. Vis dėlto apklausa įvyko. Iš 5600 globos namų ir specialiojo ugdymo įstaigų auklėtinių anketas užpildė 3674 vaikai. Apklausoje dalyvavo ir per 2000 įstaigų darbuotojų. Iš daugiau kaip pusketvirto tūkstančio apklaustų vaikų 158 (iš jų penki - iš Panevėžio apskrities) nurodė patyrę seksualinę prievartą. Daugiausia, net 58 vaikai, ją patyrė savo šeimoje, 53 - draugų namuose, pakeleivingoje mašinoje, miške ir panašiai. Globos įstaigose seksualinės prievartos aukomis tapo 28, mokyklose nukentėjo 24 vaikai. Panevėžio apskrities vaikų globos įstaigose yra 606 auklėtiniai. Apklausoje dalyvavo tik 246 vaikai. Iš jų penki nurodė patyrę seksualinę prievartą.

Siūlys pasitikėjimo telefoną. Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba globos namams ir specialiojo ugdymo įstaigoms nurodė vaikams matomose vietose iškabinti informaciją, kur jie gali kreiptis patyrę seksualinę prievartą. Pareikalauta tokiuose skelbimuose nurodyti vietos vaiko teisių apsaugos tarnybų bei Vaiko teisių kontrolieriaus tarnybos telefonų numerius. Be to, siūloma stiprinti auklėtojų ir auklėtinių tarpusavio pasitikėjimą. Tarnyba ir įvairioms valdžios institucijoms parengė siūlymus, kaip kovoti su vaikų seksualine prievarta.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3302 žodžiai)
  • Gintare
  • Socializacija referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Socializacija referatas. (2012 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/socializacija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 08:40
×