Socializacija


Socializacija tai. Kas yra socializacija. Socializacija referatas. Referatai gyvunai. Socializacija referats. Sociaizacija referatai. Socializacija, referatas. Socializacija tai yra. Socializacija jaunystėje. Socializacija paauglysteje.

Įvadas. Kas yra socializacija? Socializacijos sąvoka. Socializacijos veiksniai. Socializacija vaikystėje. Socializacijos modeliai. Išvados. Literatūra. Socializacija -individo integracijos į visuomenę procesas, patirties, reikalingos atlikti tam tikrus socialinius vaidmenis, įgijimas. Socializacija-tai žmogaus vystymasis per visą jo gyvenimą sąveikaujant su aplinka. Socializacija formuoja žmogų kaip visuomenės, kuriai jis priklauso narį. Individo socializacija vyksta įvairiomis aplinkybėmis, kurios turi skirtingus poveikius ir iš žmogaus reikalauja skirtingo elgesio. Socializacijos procesas vyksta ne tik vaikystėje, paauglystėje ir jaunystėje, bet ir brandos amžiuje. Socializacija taip pat yra individo tapimas asmenybe.

Socializacija -individo integracijos į visuomenę procesas, patirties, reikalingos atlikti tam tikrus socialinius vaidmenis, įgijimas. Asmenybė ir visuomenė viena kitą veikia. Socializavimas – tai asmenybės nuostatų, vertybių, mąstymo būdų ir kitų asmeninių socialinių savybių perėmimas. Tai žmogaus vystymasis, sąveikaujant su aplinka, kuris prasideda ankstyvojoje vaikystėje ir tęsiasi visą žmogaus gyvenimą. Asmenybės socializacija vyksta sąveikaujant su įvairiais veiksniais ir agentais.

Socializacija vaidina itin svarbų vaidmenį viso gyvenimo procese. Ji vyksta įtakojama įvairiausių aplinkybių. Socializacija yra labai ilgas ir visas gyvenimo sferas apimantis procesas.

Socializacija nagrinėjo ir apiežemesnieji gyvūnai, pavyzdžiui, vabzdžiai, tik gimę pradeda gyventi patys. Tarp šių žemesniųjų gyvūnų nėra kartų, nes ,,jaunas elgiasi taip pat kaip ir ,,subrendęs . Žemesnieji gyvūnai paveldi ne tik išvaizdą, bet ir instinktus, Tam tikras elgesio formas, kurios gali būti labai sudėtingos. Gyvūnų elgesio tyrinėtojai etologai (gr. Ethos – paprotys, įprotys, būdas; etologija – mokslas apie gyvūnų elgesį jų natūralioje aplinkoje) yra aprašę įvairiausių instinktyvaus elgesio formų.

Tačiau kuo aukštesnė gyvūno išsivystymo forma, tuo mažiau įtakos jo elgsenai turi įgimti instinktai. Tokiam gyvūnui reikia daugiau ir ilgiau mokytis, kad jis galėtų pradėti savarankišką gyvenimą. Antai tik gimę žinduolių palikuonys būna visiškai bejėgiai, ir suaugę gyvūnai jais rūpinasi tol, kol jie galų gale sugeba išgyventi patys.

Bene bejėgiškiausias gimsta žmogaus kūdikis, kuris iš pradžių tesugeba rėkti, čiulpti ir įsitvėręs į mamos ar tėtės pirštą pakyboti. Jis mato tik spalvotų dėmių žaismą, ir iš pradžių neišskiria net savo mamos veido. Tačiau ką tik gimusio kūdikio psichinės galios pradeda sparčiai vystytis – jis ima skirti vis daugiau objektų, pamažu įgunda nustatyti atstumą iki prieš jį kabančio barškučio; vis tikslingesni tampa jo judesiai ir pan. Kūdikis ima reaguoti ir į kitus žmones: iš pradžių šypsosi ar verkia, vėliau energingai krykštauja.

Taip prasideda socializacija, kurios metu bejėgis kūdikis pamažu tampa sąmoningas, tikrovę pažįstantis asmuo. Šio asmens sugebėjimą elgtis vienaip ar kitaip lemia ta kultūrinė ir socialinė aplinka, kurioje jis augo. Tačiau socializacijoje dalyvauja ne vien tik kūdikis: į šį procesą kūdikį, kiek vėliau - paaugusį vaiką, įtraukia visi supantys žmonės.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (2792 žodžiai)
  • Universitetas
  • Katokis
  • Socializacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Socializacija. (2011 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/socializacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:44
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo