Socializacijos mikroveiksniai


Socializacijos veiksniai. Modernioji socializacija. Socializacijos mikroveiksniai šeima. Moderniosois socializacijos referatai. Modernioji socializacija referatai. Vaiko socializacija referatai. Socializacijos referatai. Žmogaus socializacija šeimoje. Neigaliuju socializacijos problemos. Socialiniai mikroveiksniai.

Socializacija. Socializacijos veiksniai. Socializacijos mikroveiksniai. Šeima kaip socializacijos mikroveiksnys. Bendraamžių subkultūra kaip socializacijos mikro veiksnys. Mikrosociumas kaip socializacijos mikroveiksnys. Religinės organizacijos kaip socializacijos mikroveiksnys. Ugdymo įstaiga kaip socializacijos mikroveiksnys. Išvados. Literatūra.

Paauglys vis bando „pasimatuoti“ kaip jis atrodo bendraamžių fone, išbando įvairų elgesį ir vaidmenis, įvertina, kaip tada jaučiasi, ar jam tai tinka. Paauglystei būdingi paradoksai. Tik ką buvęs linksmas – jau liūdnas. Tik ką atrodęs pasitikintis virsta droviu ir bailiu, buvęs altruistas tampa egoistu, komunikabilus – uždaru, smalsus – abejingu, radi kalus – konservatyviu ir t.t. (R. V. Pivorienė, N. Sturlienė, 2005). Paaugliai dažniausiai nori pasirodyti prieš bendraamžius. Tada jie maivosi, krečia išdaigas, keistai rengiasi, būna triukšmingi, nerimastingi, atsikalbinėja, būna labai judrūs. Kai paauglys jaučiasi sugebantis, jis save kontroliuoja. Bet kai toks nesijaučia, tada demonstruoja jėgą. Kai paauglys jaučiasi svarbus, jis supranta savo vertumą. Toks paauglys yra linkęs padėti kitiems. Bet kai netiki esąs svarbus, jaučiasi nereikšmingas, pažeistas, tada siekia keršto. (A. Gučas, 1990). Nepilnamečių nusikalstamumą skatina įvairūs veiksniai. Tokie kaip lėšų trūkumas, vaikų užimtumas, šeima. Į nusikalstamą veiklą vaikai įtraukiami nevienodai. Tai gali būti suaugusių skatinimas ar bendraamžių grupės. Tarkime vaikas atsiduria už tam tikrą nusikalstamą veiklą kolonijoje. Iškyla galimybė, kad vaikas čia patirs smurtą arba sustiprins jo vertybių atstumimą ir skatins deviantinį elgesį. Taisyklės paplitusios specialiuose vaikų globos ir auklėjimo namuose verčia susimąstyti kokia didelę įtaką daro vaikai vieni kitiems.

Bažnyčia pasitarnavo socializacijos labui, ji skatino žmonių sutelktumą, ragino padėti vargstantiems bei prisidėjo prie mokymo bei ugdymo proceso.

  • MS PowerPoint 12 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (1296 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Socializacijos mikroveiksniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Socializacijos mikroveiksniai. (2011 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/socializacijos-mikroveiksniai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:38
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo