Socializacijos ypatumai ugdymo institucijose, pedagoginė korekcija


Pedagogikos referatas. Įvadas. Suaugusiųjų ir šeimos įtaka vaiko socializacijai. Socializacijos ypatyumai ugdymo institucijose. Ikimokyklinės institucijos. Mokykla. Pedagoginė korekcija. Išvados. Literatūra.


Nors žmogaus socializacija prasideda šeimoje, kur formuojasi asmenybės, charakterio bruožai, požiūris į kitus žmones, mokymą ir darbą, į dorovines, kultūrines ir kitas vertybes, tačiau vaikui augant plečiasi jo aplinka, jo emocinis ryšis su aplinkiniais žmonėmis, šiuo metu į socialinio ugdymo procesą įsijungia ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir mokyklos. Šis tarpsnis kai vaikas įsijungia į didesnę visuomenės aplinką, pradeda lankyti ikimokyklines institucijas, mokyklą ar kitas bendrijas man ir yra aktualu, todėl šiame referate mano tikslas išsiaiškinti pagrindinius socializacijos ypatumus, kuriuos vaikai gauna ugdymo institucijose, perteikdamos tai, kaip suaugusiųjų įtaką vaiko socializacijai. Taip pat šiame referate bandysiu atskleisti ugdymo institucijų pagrindines funkcijas vaikų socializacijos procesuose, apimant ikimokyklinio ugdymo institucijas ir mokyklas.

Svarbus uždavinys taip pat atskleisti pedagoginės korekcijos ypatumus. Kadangi tėvai ir pedagogai ne visada atsižvelgia į kiekvieno vaiko poreikius, gebėjimus bei lūkesčius. Tam pritrūksta laiko, noro ir kartais žinių. Negalėdami padėti vaikui adaptuotis socialinėje aplinkoje, įgyti socialinių įgūdžių, tik apsunkiname vaikų socializacijos procesą, todėl labai svarbų vaidmenį atlieka čia pedagoginė korekcija.

  • Pedagogika Referatai
  • 2015 m.
  • Rasa
  • 12 puslapių (2717 žodžių)
  • Universitetas
  • Pedagogikos referatai
  • Microsoft Word 26 KB
  • Socializacijos ypatumai ugdymo institucijose, pedagoginė korekcija
    10 - 2 balsai (-ų)
Socializacijos ypatumai ugdymo institucijose, pedagoginė korekcija. (2015 m. Sausio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/socializacijos-ypatumai-ugdymo-institucijose-pedagogine-korekcija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:03