Sočio olimpinių žiemos žaidynių poveikis Rusijos ekonomikai


Įvadas. Istorija. Sočis. Olimpinių žaidybių biudžetas. Klimatas. Pinigai skirti statyboms. Pinigai išleisti olimpinių žaidynių saugumui. Olaimpinių žaidynių statistika. Kylančios kainos sočyje. Žaidynių įtaka ekonomikai. Olimpinių žaidynių padarinių ateities perspektyvos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Olimpinės žaidynės – tai pats įspūdingiausias renginys, pritraukiantis šimtus sportininkų bei tūkstančius sirgalių. Žinoma, toks grandiozinis renginys tuo pačiu pritraukia ir begales turistų, kurie nepraleidžia progos iš arčiau pamatyti visą olimpiadą. Kaip žinome, olimpinių žaidynių istorija siekia net antiką ir iki šių dienų išliko įspūdingas ir didingas renginys, o būtent 2014 metais buvo pasirinkta Rusija. Rusijos miesto Sočio Olimpinės žaidynės buvo nuostabą kėlusios, slandžiai praėjusios ir ko gero pačios brangiausios žaidynės per visą istoriją. Todėl automatiškai kyla klausimai : Ar žaidynės atnešė šaliai taip išsvajotos ekonominės naudos? Ar išleisti milijardai atsipirko ? O gal atvirkščiai, pinigai šleisti be reikalo , norint pasipuikuoti aukštinant šalies vardą?

Olimpinės žaidynės ,manoma, kad prasidėjo net antikoje. Senovėje jos buvo žymiausias sportinis renginys. Olimpinės žaidynės vykdavo kas ketverius metus šventame Olimpo slėnyje Pelopones pusiasalyje dievo Dzeuso garbei. Iš pradžių būdavo tik viena rungtis– bėgimas, tačiau laikui bėgant rungčių vis daugėjo. Nugalėtojas uždegdavo ugnį ant altoriaus prieš Dzeuso šventyklą. 

Dar 2007 metais buvo Gvatemaloje buvo priimtas sprendimas 2014 metų Žiemos Olimpines bei parolimpines žaidynes surengti būtent Rusijoje. Kiek vėliau, galbūt, šiek tiek netikėtas prendimas buvo surengti šias žaidynes Krasnodaro krašte, Sočio mieste, kadangi klimatas šiame krašte yra pakankamai šiltas ir lepinantis atvykstančius turistus saule, tačiau Rusija išsklaidė visas abejones ir įtikino, kad miestas bus puikiai paruoštas šiam grandioziniam renginiui.

2007 metų liepą Sočis buvo išrinktas 2014 metų žiemos olimpinių žaidynių sostine. Būtent nuo šių metų Rusija pradėjo inirtingai ruoštis šioms žaidynėms, kadangi Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas manė, jog investicijos padės transformuoti šalies kurortą, pritrauks turistų, investuotojų ir skatins verslumą.

Sočio olimpiada vadinama V.Putino projektu. Surengti šas Olimpines žaidynes Rusijai kainavo mažiausiai 50 mlrd. JAV dolerių (~51 mlrd. dolerių) iš šios sumos 17 mlrd. dolerių skyrė Rusijos Vyriausybė, kitus pinigus – verslas. Sočio olimpiada gerokai smarkiai viršijo savo pradinį biudžetą, kuris buvo 12 milijardų JAV dolerių. Tokia suma buvo įvardyta dar 2007-aisiais. Kolkas šios olimpinės žaidynės yra pačios brangiausios per visą istoriją.

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1664 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Sočio olimpinių žiemos žaidynių poveikis Rusijos ekonomikai
    10 - 6 balsai (-ų)
Sočio olimpinių žiemos žaidynių poveikis Rusijos ekonomikai. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/socio-olimpiniu-ziemos-zaidyniu-poveikis-rusijos-ekonomikai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 23:17
×