Socioedukacinis darbas su imigrantais


Rosana šivickienė referatas socioedukacinis darbas su imigrantais. Kas yra imigrantas imigrantas. Imigracijos priežastys. Socialinio darbuotojo veikla su imigrantais.

Visuotinėje Lietuvių enciklopedijoje (2005) sąvokos imigracija apibūdinimas: imigracija – valstybės piliečių ar asmenų be pilietybės atvykimas į valstybę nuolat arba ilgą laiką joje gyventi. Priešinga emigracijai. Imigracijai yra būdinga ilgalaikiškumas, ji tuo skiriasi nuo laikino asmenų judėjimo, pvz., turizmo, sezoninio darbo arba atvykimo mokslo ar kt. tikslais, nesusijusiais su nuolatiniu apsigyvenimu valstybėje. Imigracija susijusi su politiniai, kultūriniais, ekonominiais, socialiniais, teisiniais bei kitais visuomenės ir valstybės gyvenimo aspektais.

Migracijos sąvoka apima bet kokią žmonių kaitą – vienoje valstybėje ar kertant jos sienas; ilgam ar trumpam laikui; savanorišką ar priverstinę; ieškant kitos darbo ar nedarbo vietos; legalią ar nelegalią; siekiant pakeisti politinę, socialinę, ekonominę, kultūrinę ar kitokią aplinką. Taigi migracija klasifikuojama pagal priežastis, laiką, vietą, teisinį statusą ar pan. Statistikos departamento duomenimis, pastaraisiais metais į šalį atvykstančių užsieniečių vis daugėja. Pastaruoju metu tai itin aktuali problema, tačiau atliktų šios srities mokslinių tyrimų Lietuvoje neadekvačiai mažai.

Žmonių migracija vyksta dėl įvairių priežasčių, įvairiomis kryptimis ir skirtingiems laikotarpiams. Jie persikelia ten, kur, jų manymu, egzistuoja geresnės gyvenimo sąlygos bei savęs išreiškimo galimybės. Migrantais yra vadinami žmonės, kurie keičia savo nuolatinę gyvenamąją vieta į kitą arba iš vieno didelio geografinio vieneto persikelia į kitą. Pastaruoju metu migracijos reikšmė sparčiai didėja: asmeniui ji yra svarbi kaip žingsnis aukštesnės padėties visuomenėje ir geresnių gyvenimo sąlygų link, visuomenei kaip priemonė, šalinanti pasiūlos ir paklausos disbalansą darbo rinkoje. Tačiau, kai kurių Vakarų šalių patirtis rodo, kad migracija gali tapti, pavojingų socialinių konfliktų tarp naujų atvykėlių ir vietos bendruomenės priežastimi. (E. Nedzinskas, A. Janušauskas, 2008, p. 78).

Visuotinėje Lietuvių enciklopedijoje (2005) rašoma, kad imigracija dažniausiai kyla dėl ekonominių priežasčių, nes darbo užmokestis įvairiose šalyse labai skiriasi, todėl darbuotojai vyksta į ekonomiškai stipresnes valstybes siekdami geresnio pragyvenimo. 21 a. pr. imigracijai įtakos turi kapitalo ir darbo globalizacija, sparti transporto ir ryšių tinklų plėtra.

Lietuva neturi didelės imigracijos patirties, tik kelis integracinio pobūdžio projektus, susijusius su migrantais ir tautinėmis mažumomis: „In Corpore“, skirtą prieglobsčio prašytojams ir Europos bendrijų iniciatyvos EQUAL, skirta tautinių mažumų integracijos į darbo rinką paramos mechanizmo sukūrimui ir išbandymui.

Prieglobsčio prašytojams yra sukurta plati finansavimo struktūra: Pagal Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje, metinę programą. Šie projektai skirti prieglobstį gavusių užsieniečių socialiniai integracijai, užsieniečių gavusių prieglobstį Lietuvoje verslumo ugdymui, integracijai į verslo rinką, prieglobsčio procedūros efektyvumo didinimui ir prieglobsčio prašytojų priėmimo sąlygų gerinimui.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2355 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rosana
  • Socioedukacinis darbas su imigrantais
    10 - 3 balsai (-ų)
Socioedukacinis darbas su imigrantais. (2015 m. Rugsėjo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/socioedukacinis-darbas-su-imigrantais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:14
×