Sociokultūrinės makro mados tendencijos referatas


Sociokultūrinės makro mados tendencijos. Stilinga branda , bei stilinga senatvė. Sporto ir laisvalaikio aprangos tendencija. Art deco tendencija.


Kaip pasakė Coco Chanel, teisinga apranga – tai kai pamiršti tai ką vilki. Tinkama apranga turi būti individuali, pasiūta būtent tau, atskleisti žmogaus būdą, jo charakterį, temperamentą. Drabužiai ir žmogus turi atspindėti harmoningą asmenybę.

Mada keičiasi ir yra nepastovi, keičiasi aprangos formos, stiliai, bei dominuoja tam tikrą tos tendencijos laiką. Sąvoka, rengtis madingai atsirado XVII amžiuje, kai madingi prancūzų dvarininkai savo stiliumi tapo pavyzdžiu visai Europai. Neveltui sakoma, kad dizainerių sėkmė priklauso nuo sugebėjimo pastebėti to laikotarpio žmonių nuotaikas, svajones, norus ir idealus. Kaip prisimenant Christianą Diorą, kuris įžvelgė pokario metu moterų norą vėl būti moteriškomis ir patraukliomis ir jam pelniusią didžiulę sėkmę tai įgyvendinus. Dar be visų šių įžvalgų madą diktuoja ir grožio standartai. Drabužiai, kurie pabrėžia šiuos standartus, tampa madingi ir populiarūs. Mada visada kartojasi ir grįžta po tam tikro laikotarpio. Mados kalbą galima išmokti stebint sezono kolekcijas, skaitant žurnalus, stebint dizainerių kolekcijas. Mada padeda eksperementuoti ir per tai atrandamas savitas stilius. Savitas stilius, tai tas, kaip mes matome save patys, kuris pabrėžia ne tik kaip mes rengiamės, bet ir kaip elgiamės. Būti stilingu yra madinga visais laikais. Savitu stiliumi mes pasakome aplinkai kokie mes esame savo apranga ir elgsena, koks mūsų gyvenimo būdas, amžius, skonis, charakteris, tautybė, socialinis statusas.

Šiuo metu labai madinga rūpintis ekologija ir propaguoti ekologišką gyvenimo būdą: ekologiškai švarus maistas, drabužiai, buitinių atliekų rūšiavimas, ekologiški automobiliai. Ši tendencija atsirado XX a. septintame dešimtmetyje, kai iškilo pavojus pasaulinei ekologinei katastrofai. Mados dizaineriai įžvelgė šią tendenciją ir pradėjo kurti ekologinius drabužius – tai ekologiškas požiūris į madingus dalykus.

Pagrindinis tikslas šios tendencijos madoje yra pakeisti gamybos technologijas iš natūralių odos gaminių ir natūralių medžiagų į greitai irstančias, perdirbti ir persiūti esamus drabužius, naudoti organines žaliavas, pavyzdžiui medvilnė auginama be pesticidų, nenaudojami kenksmingi chemikalai ir dažai. Aukštos kokybės drabužiai gali būti pagaminti iš dėvėtų drabužių ir net perdirbtų daigtų. Ekologišką madą kuriantys dizaineriai siuva drabužius iš audinių, pagamintų iš bambukų ar kitų augalų.

Pastaruoju metu, daug mokslininkų ir specialistų dirba laboratorijose tirdami ir kurdami naujas medžiagas mados industrijai. Šiuolaikiniai mokslininkai kuria medžiagas, kurios keičia spalvas ir savybes tuo prailgindami jų nešiojimo laiką. Sukurtos medžiagos, kurios šaltyje šildo žmogaus kūną, o karštyje jį vėsina ir kurias pirmoje eilėje turi galimybę išbandyti alpinistai ir ledo ritulininkai.

  • Microsoft Word 3975 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2355 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaida
  • Sociokultūrinės makro mados tendencijos referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sociokultūrinės makro mados tendencijos referatas. (2017 m. Sausio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociokulturines-makro-mados-tendencijos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 17 d. 05:08
×