Sociologas Tomas Burnas


Įvadas. Tom Burn gyevnimas ir karjera. Sociologijos samprata Toms Burno akimis. Svarbiausias kūrinys „Inovacijų valdymas“. Darbas su bbc. Sociologijos katedra Edinburgo universitete. Išvados. Literatūra.


Tomas Burnas racionalaus modernizmo sekėjas. Jam svarbu naujos technologijos, tačiau reikia nepamiršti ir socialinių vertybių bei pačių žmonių. Racionaliam modernizmui labai svarbu vidinės organizacijos vertybės bei kaip sugebama adaptuotis prie naujovių ir išorinių sąlygų. Taip pat, labai svarbu pabrėžti ir tai, jog būtent racionaliam modernizmui svarbu subjektyvi elgsena apjungiant technologijas ir priimant sprendimus įvairiose situacijose. Būtent tai savo darbuose akcentavo ir Tomas Burnas.

Tom Burns gimė 1913 m. sausio 13 d. Londone. Jis augo neturtingoje airių šeimoje. Ankstyvų jo susidomėjimą mokslais ir mokymusi, leido jam rasti paramą ir supratimą savo šeimos narių. Mama jo mirė labai anksti, po jos mirties nutrūko ir bendravimas su vyriausia seserimi, jis bandė vėl atgaivinti, bet tik po ilgo laiko tarpo kuomet apsilankė Vankuveryje, Kanadoje. Jis tikslingai siekė išsilavinimo, dar mokykloje, didžiąją dalį laisvo laiko praleido viešose bibliotekose, kuriuose daug skaitydavo. Baigus mokyklą įstojo į Bristolio universitetą, kurį baigė 1933 m.

Dar nebaigęs universiteto, jis jau buvo labai išsilavinęs, išauklėtas ir puikiai apsiskaitęs jaunuolis. Tokiam ankstyvam Tomo brendimui gyvenime įtaka padarė jo pažintis su kveikerių ( angl. Quaker ) grupėmis ir institucijomis. Quaker (arba draugai) yra istoriškos krikščioniškos religinių judėjimų grupės nariai, oficialiai žinoma kaip religinių judėjimų draugija, Prisijungęs į tokią grupę jis jautė gilią pagarbą šiai grupuotei ir įsipareigojo pacifizmui. Prieš prasidedant antram karui jis prisijungė prie „Greitosios pagalbos“ skyriaus, veikiančio Rusijos ir Suomijos karo metu. Kuomet Didžioji Britanija įžengė į karą jis tavo sąžiningu priešininku tarnaujančiu kariuomenėje kaip medicinos ir greitosios medicinos pagalbos vairuotojas.

1941 m. Tomas buvo sužeistas ir įkalintas vokiečių kalėjime Kretoje. Būdamas kalėjime jis parašė savo pirmą esė rinkinį „ Aprašymas, paaiškinimas ir supratimas“. Šis rinkinys buvo išleistas 199 5m., jame buvo daug Tomo patirties būtent iš to periodo kuomet jis kalėjo. Vokiečiai nelaisvėje jį laikė kelis mėnesius. Galiausia 1943 m. jis buvo pripažintas ir paleistas kaip sužeistų kalinių mainų dalis. Patirtis kalėjime jį labai sukrėtė. Daugelį metų jis negalėjo žiūrėti net filmų, kuriuose buvo vaizduojami kaliniai kaip karo belaisviai, nes visa tai jam sukeldavo baisius prisiminimus. Po nelaisvės ilgų metų, jis vis dėl to sugebėjo atsitiesti ir sugrįžti į civilinį gyvenimą, tačiau tuo metinė padėtis nelaido ramiai gyventi. Jis buvo sunerimęs dėl V2 išpuolių prieš Londoną, kuriame jis gyveno jau kuris laikas, tačiau gyvenimas nusidažė kitomis spalvomis kuomet 1994 m. rugpjūčio mėn. jis sutiko Elizabeth Clark. Pora susituokė tais pačiais metais spalio 28d. O jau 1958 m. Tom turėjo didelę šeimą : keturias dukteris ( Catherine, Charlotte, Sarah ir Lucy) ir vieną sūnų (John).

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2772 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilė
  • Sociologas Tomas Burnas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sociologas Tomas Burnas. (2019 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologas-tomas-burnas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 24 d. 20:11
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo