Sociologija: Smurtas ir prievarta šeimos gyvenime Smurtas prieš vaikus


Smurtas ir prievarta šeimos gyvenime. Smurtas prieš vaikus. Įvadas. Sąvokos. Šeimos tipai. Šeimos funkcijos. Smurtų tipai. Smurtų bei prievartų priežastys. Kodėl tėvai ar kiti suaugę naudoja fizinį ar emocinį smurtą prieš vaikus? Vaiką žalojančio elgesio pasekmės. Prievartos tipai. Prievartos pasekmės. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Smurtas ir prievarta šeimos gyvenime. Smurtas prieš vaikus.

Įvadas; Sąvokos; Šeimos tipai; Šeimos funkcijos; Smurtų tipai; Smurtų bei prievartų priežastys; Kodėl tėvai ar kiti suaugę naudoja fizinį ar emocinį smurtą prieš vaikus?; Vaiką žalojančio elgesio pasekmės; Prievartos tipai; Prievartos pasekmės; Išvados; Informacijos šaltiniai.

Darbo tikslas – išnagrinėti smurtą ir prievartą šeimos gyvenime bei smurtą prieš vaikus. Darbo uždaviniai: 1. Atskleisti šeimos tipus bei funkcijas; 2. Nustatyti kokie yra smurtų, prievartų tipai; 3. Pagrįsti smurtų ir prievartų priežastis bei pasekmes.

Šeima – giminystės ryšiais susieta žmonių grupė, kurią sudaro tėvai ir vaikai, o plačiąja prasme – ir seneliai, anūkai bei kiti kartu gyvenantys giminaičiai. Smurtas – sąmoningas jėgos taikymas siekiant sužeisti, įžeisti, įbauginti ar kitaip neigiamai paveikti kitą asmenį. Prievarta – asmens privertimas ne savo noru elgtis tam tikru būdu.

Patriarchalinė šeima: vyras – svarbiausias asmuo. Matriarchalinė šeima: moteris – svarbiausias asmuo. Partneriška šeima: priimtiniausias variantas šiuolaikiniams žmonėms. Ir vyras, ir žmona dirba. Konkurencinga šeima: kad ir kiek žmona ar vyras uždirbtų, vis tiek nuolat vyks kova dėl valdžios.

Vaikų gimdymas; Vaikų auginimas; Vaikų auklėjimas; Tautos etoso tęstinumo ir puoselėjimo funkcija; Ūkinė ir ekonominė šeimos funkcija; Rekreacinė šeimos funkcija; Komunikacinė šeimos funkcija; Emocinė šeimos funkcija; Reguliuojančioji funkcija.

  • MS PowerPoint 287 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (638 žodžiai)
  • Kolegija
  • Arminas
  • Sociologija: Smurtas ir prievarta šeimos gyvenime Smurtas prieš vaikus
    10 - 1 balsai (-ų)
Sociologija: Smurtas ir prievarta šeimos gyvenime Smurtas prieš vaikus. (2019 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologija-smurtas-ir-prievarta-seimos-gyvenime-smurtas-pries-vaikus.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 05 d. 06:55
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo