Sociologijos atvejo analizė (3)


Atvejo analizė. Situacijosapibūdinimas. Sandra, 13 metų paauglė, mokykloje kreipėsi į socialinį darbuotoją dėl šeimoje esančio girtuokliavimo bei smurto. Paauglė gyvena kartu su tėvais bei dar su dviem broliais, jaunesniais už save. Tėvo vardas Antanas, jam 43 metai, dirba suvirintoju. Motina Birutė, jai 40 metų, dirba virėja. Sandra nerimauja dėl šeimos saugumo todėl pagalbos kreipėsi į socialinę darbuotoją. Problemos vertinimas. Veiklos planas. Priedai.

1. Individualizacija. Socialinė darbuotoja žino, kad vaiko blogas elgesys pasireiškė todėl, kad jam nėra paaiškinta, koks elgesys priimtinas ir koks ne, vaikas galbūt nesupranta gestų kalbos, nes šalia nėra girdinčio šeimos nario, kuris galėtų vaiką išmokinti. Tėvai mato ir supranta kad vaikas elgiasi netinkamai, bet nežino, kaip berniukui paaiškinti ką galima daryti ir ko ne. Mokykla vienintelė įstaiga, kuri mokina vaiką, bet vaikui grįžus namo tėvai su vaiku nebesusitvarko, nes nėra aiškaus abipusio bendravimo. Tai lemia tėvų negalia.

2. Leidžia dalyvauti klientams. Norėdama išsiaiškinti kaip Sandrai sekasi mokykloje socialinė darbuotoja susitinka su mergaitės klasės auklėtoja. Socialinė darbuotoja iškarto turėjo tikslą ką norėtų sužinoti iš klasės auklėtojos apie mergaitę ir jos šeimą. Ką ji galėtų papasakoti apie Sandros šeimą ar tėvai domisi kaip sekasi jų dukrai mokytis mokykloje?

  • Sociologija Analizė
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (1006 žodžiai)
  • Dovilė
  • Sociologijos atvejo analizė (3)
    10 - 4 balsai (-ų)
Sociologijos atvejo analizė (3). (2014 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologijos-atvejo-analize-3.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:48
×