Sociologijos atvejo analizė Mokykla paauglys


Situacijos analizė.

Šeima: tėtis Edvardas (65m.), mama Julija (52m.), sūnus Tadas (12 m.). Vaikas auga doroje ir tvarkingoje šeimoje, kurioje vyrauja griežta disciplina, laisvu nuo pamokų metu berniukui ribojamas laikas bendrauti su vaikais kieme, žiūrėti televizorių, naudotis kompiuteriu. Tėvai yra gan konservatyvūs, užsisklendę, mažai bendrauja su giminaičiais, draugais, kaimynais.

Į šį rajoną šeima persikėlė pernai metais vasarą. Nuo pat pradžių, kai persikėlė gyventi į kaimynystę, jautėsi kiemo vaikų priešiškumas, patyčios dėl berniuko ramaus būdo, išvaizdos, aprangos, šukuosenos bei nemokėjimo savęs apginti. Rugsėjo 1-ąją atėjus vaikui į naują mokyklą, jau kiemo vaikai buvo nuteikę mokyklos draugus, kad nemoka berniukas savęs apginti, yra keistuolis ir bailys, ir visiškai kitoks nei jie. Kartą pertraukos metu, berniukas buvo iškviestas į mokyklos tualetą, neva kažkam iš draugų pasakė nebūtų dalykų apie mokyklos kažkokį berniuką. Kilus išprovokuotam konfliktui, berniukas buvo apstumdytas, sudraskyta kuprinė, ir nemenkai apspardytas. Berniukui buvo prigrasinta niekam nesiskųsti, kitu atveju teks daug rimčiau pasikalbėti už mokyklos tvoros.

Prasidėjus ketvirtai pamokai Tadas joje nepasirodė. Mokytoja net nepastebėjo, kad mokinio nėra pamokoje, tol kol nepradėjo žymėti lankomumo. Moksleiviai nepapasakojo mokytojai kas vyko pertraukos metu. Vaikai linksmai ir toliau diskutavo pamokų ir pertraukų metu apie savo „žygdarbį“, šaipėsi iš Tado ir lyg niekur nieko blogo nepadarę negalvojo apie pasekmes.

  • Sociologija Analizė
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (1512 žodžiai)
  • Universitetas
  • J.
  • Sociologijos atvejo analizė Mokykla paauglys
    10 - 3 balsai (-ų)
Sociologijos atvejo analizė Mokykla paauglys. (2015 m. Sausio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologijos-atvejo-analize-mokykla-paauglys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:29
×