Sociologijos objektas


Sociologijos objektas. Trumpas apbrėžimas būtų. Mokslas apie visuomenę. Matmenimis. Sociologija tiria. Sociologiniai tyrimai ne abstraktūs, o konkretūs. Sociologas tiria. Kuo sociologija skiriasi nuo kitų. Žmogų ir visuomenę nagrinėja daug įvairių mokslų. Pedagogo. Vadinasi, sociologai gali sudaryti daug įvairiapusiškesnį reiškinio ar proceso vaizdą nei humanitarinio mokslo atstovai. Sociologija ir psichologija.


Darbo, šeimos, teisės, švietimo, jaunimo, kultūros, komunikacijų ir t. t.

Pvz.: Sociologų dėmesio centre Lietuva. Konkrečiai gilinamasi tiek į išorinius santykius su kitomis valstybėmis, tiek į vidų- ekonomiką, politiką, kultūrą. Matant bendrą vaizdą, išryškėja, ką reikia daryti.

“Kišą nosį ten“ kur kiti nedrįsta, dėl tiriamos vietos išskirtinumo

Vadinasi, sociologus domina ne tiek vidinis žmogaus pasaulis, kiek vidinis visuomenės pasaulis

Pažintinė funkcija padeda gauti daugiau žinių apie visuomenę, jos struktūrą, raidos kryptis, vystymosi dėsningumus, įvairias socialinio gyvenimo sritis

Prognostinė funkcija rengia moksliškai pagrįstas įvairių socialinių procesų dinamikos , bei kaitos prognozes. Apibūdina artimoje ar tolesnėje perspektyvojegalimą socialinių sistemų būklę, moksliškai

Socialinio planavimo funkcija sociologai paruošia konkrečios organizacijos modelį, numato optimalius jos funkcionavimo parametrus.

HUMANITARINIAI mokslai (filosofija, teologija, filologija, istorija, etnologija, komunikacija ir informacija ir kt).

Ekonomistui rūpi ekonominiai profesijos pasirengimo klausimai, darbo paklausa,pasiūla, užimtumas, rinkos klausimai.

Sociologas psichologas domėsis žmonių gyvenimu, jų mąstymo ir elgesio formomis, tirs kaip jaunimas sugebės adaptuotis mokymosi grupėse darbovietėse, kaip sugebės bendrauti.

Filosofija ir sociologija – vieno medžio šakos. Filosofija pasaulėžiūrinis mąstymas, sociologija realios tikrovės duomenų analizavimas

Šiuo metu, XXIa. pradžioje vyksta mokslų kooperacija t. y. pasinaudojama kitų mokslų pasiekimais sąvokomis ir terminais.

Sociologija yra empirinė, ji siekia rasti informacijos apie socialinę tikrovę renkant duomenis apie tai, ką žmonės realiai daro.

Abi mokslo šakos tyrinėja socialinį gyvenimą, remiantis kultūra, tikėjimais, sprendimų priėmimais, socialiniais santykiais – kultūriniu žmogaus elgesiu.

  • Microsoft Word 5833 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (983 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Sociologijos objektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Sociologijos objektas. (2017 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologijos-objektas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 08:36
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!