Sociologijos pagrindai


Sociologijos pagrindai. Sociologija. Sociologijos samprata. Sociologijos mokslo ištakos. Sociologijos pradininkai. Teorija. Sociologijos teorinės paradigmos (bendrųjų teorinių ir metodologinių teiginių sistema). Sociologijos šakos. Taikomoji sociologija. Vidutiniškai per parą Lietuvoje. (Lietuvos statistikos departamento informacija). Populiariausi kūdikių vardai 2009 m. . (Lietuvos statistikos departamento informacija). DELFI. Klausimas Ar pritartumėte, kad svarbiais valstybės ir vietos klausimais būtų organizuojamosgyventojų apklausos. Matavimų skalės ir jų rūšys.    Skalių vartojimas klausimynuose.   . Tyrimų kiekybiniai ir kokybiniai. metodai (procesų ir reiškinių tyrimo priemonė). Sociologijos pagrindų sandas. Kultūra. Simboliai, kalba, vertybės, subkultūros. Simboliai. Kalba. Vertybės, normos, nuostatos. Subkultūros.

Kaip suprantate Jūs? Buitinis ir mokslinis lygmuo. Stebime, analizuojame, darome apibendrinimus, taikome praktiškai savo pastebėjimus. Sąvokų svarba – susitarimas. Kavos gėrimo ritualas (ekologinis aspektas – keli tūkstančiai litrų vandens, kad būtų užauginta, ekonominis aspektas, kultūrinis – kavos gėrimo skirtingos tradicijos, socialinis aspektas – kavos ir bendravimo ryšys) Lietsargis ir visuomenės raida.

Socialinis mokslas, tiriantis visuomenes, grupes, jose vykstančius procesus bei reiškinius ir sąryšius tarp jų. Visuomenė – tai individus jungiančių tarpusavio ryšių sistema (taisyklingas išdėstymas, sutvarkymas; reiškinių sąsaja, juos jungianti į vieną darinį; bendros funkcijos susieta visuma). Sociologija: Akademinė sociologija Taikomoji sociologija Sociologijos lygiai: Makrosociologija Mikrosociologija Sociologijos objektas: Procesai Reiškiniai Asmenys, grupės, visuomenės ir jų elgsena Sociologinės žiūros specifika (visuma ir detalės, priežasties – pasekmės ryšys, objektyvumo / subjektyvumo santykis, prieštaringumas).

Auguste’as Comte’as (1798 – 1857) (sociologijos terminas, į reformą per mokslą) (pagrindinės idėjos – pozityvizmas – tai metodas, kada vien mokslų tiksliai nustatytais faktais ir apibendrinimo keliu sukuriama visuomenės pažinimo sistema. Sociologija kaip mokslas turėjo pakeisti porevoliucinę politinę anarchiją, religinius ideologinius ir klasinius nesutarimus, t.y., atstatyti intelektualinę, politinę ir socialinę harmoniją. Karlas Marxas (klasių kova, materialistinis požiūris, visuomenės raidą lemia klasinis konfliktas) Herbertas Spenseris (visuomenė kaip biologinis organizmas, pavaldi natūralaus priežastingumo dėsniui) Emilis Durkheimas (objektas socialinis faktas, įstatymus skirstė į represinius ir restitucinius) Maxas Weberis (Marxo kritikas, kultūra ir religija versus ekonominis determinizmas) SOCIOLOGIJA LIETUVOJE (STI veikla, tarybiniai metai, dabartinis etapas – tarptautiniai tyrimai).

  • MS PowerPoint 267 KB
  • 2016 m.
  • 30 puslapių (1606 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inesa
  • Sociologijos pagrindai
    10 - 2 balsai (-ų)
Sociologijos pagrindai. (2014 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologijos-pagrindai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 21 d. 04:34
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo