Sociologijos projektinis darbas


Pasirinkite vieną visuomenėje esančią problemą ir aptarkite ją. Palyginkite vakarų ir rytų kultūrų visuomenes. Kuris jūsų nuomone, žmogaus tarpsnis yra svarbiausia ir kodėl? Kuo svarbi/nesvarbi santuoka,kuriant šeimyninius santykius? Kokia įtaką vieni kitiems daro politikos, religijos, šeimos ir žiniasklaidos institutai. Trumpai papasakokite apie vieną, teigiama prasme visuomenėje žymų asmenį. Trumpai papasakokite apie vieną, neigiama prasme visuomenėje žymų asmenį. Apibūdinkite Lietuvos visuomenę po 20 metų.

Pilietišku piliečiu Lietuvoje turi būti kiekvienas mūsų valstybės asmuo, turim būti aktyvūs savo šalies gyventojai. Tačiau, déjà, ne visi esame pilietiški, o ir pilietiškumo samprata yra skirtingai suvokiama. Taigi klausimo aktualumas mums, lietuviams, yra ganėtinai didelis. Ypač dabar. Lietuvių pilietiškumo stoka atsiskliedžia ir nedalyvaujant rinkimuose, pilietinėse akcijose ir pan. Kodėl taip yra? Dalyvavimo valstybės valdyme teisėmis dauguma piliečių nesinaudoja dėl nežinojimo, t.y. dėl informacijos ribotumo arba visiško jos nebuvimo. Taip pat ir dėl galimo apatiškumo išorinei aplinkai, t.y. dažnas nepasitikėjimas ne tik valdžia bei jos institucijomis, bet ir savimi kaip asmeniu, ką dažnai sąlygoja piliečių neturtas ir paprasčiausia baimė, jog kritikuodami valdžią ji gali atsisukti prieš patį pilietį. Taigi dėl tokio riboto mentaliteto turime katastrofiškus padarinius: nepatenkinti prie valstybės vairo sėdinčiais žmonėmis (“ir kas tokius galėjo išrinkti?”), korupcija, didelė emigracija ir kt.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (2501 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Sociologijos projektinis darbas
    10 - 4 balsai (-ų)
Sociologijos projektinis darbas. (2013 m. Rugsėjo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologijos-projektinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 03:11
×