Sociologijos samprata


Įvadas. Socializacijos samprata ir tipai. Biologinis ir kultūrinis socializacijos. Kontekstai. Asmenybės tapsmo teorijų apžvalga. Pagrindiniai socializacijos institutai. ŠEIMA. Bendraamžiai. Mokykla. Darbovietė. Informavimo priemonės. Socilaizacijos rizikos veiksniai. Žiniasklaida. Deviantinis elgesys ir nepilnamečių nusikalstamumas. Šeimos netekęs vaikas kaip rizikos veiksnys. Išvados. Literatūros šaltiniai.

3.Vaikas, mokydamasis kalbėti, galvoti, jausti, perima jo aplinkai būdingus kultūrinius požiūrius ir vertybes – jie tampa jo paties nuomone, vertybėmis bei nuostatomis. Vaiko socializacijai didžiausią įtaką daro tėvai. Pagrindiniai pirminės socializacijos uždaviniai yra kalbos įgūdžių suformavimas, esminis asmenybės susiformavimas ir pagrindinių normų bei vertybių išmokimas. Šis procesas priklauso nuo tėvų - jų socialinės kilmės, išsilavinimo, puoselėjamų vertybių, supratimo apie vaikų auklėjimą. Taigi pirminė socializacija ir asmens vystymasis vaikystėje yra ypatingai svarbūs individui, nes tai yra pamatai būsimajam socialiniam gyvenimui.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2013 m.
  • 30 puslapių (8882 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sociologijos samprata
    10 - 3 balsai (-ų)
Sociologijos samprata. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologijos-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:48
×