Sociologijos savarankiškas darbas Globalizacija


Įvadas. Globalizacija. Globalizaciją skatinantys veiksniai. Globalizacijos stiprėjimo priežastys. Kaip globalizacija daro poveikį mūsų gyvenimui. Globalizacija ir rizika. Globali „Rizikos visuomenė“. Išvados. Literatura.

Šiomis dienomis vis išgirstamas žodis kintantis pasaulis.. Tai siejama su tobulėjančiomis technologijomis, spartėjančiomis technikomis, komunikacijomis, informacinėmis technologijomis bei transporto pažanga. Nuo senų laikų žinoma, kad prekybos centras tai vieta, galinti daug papasakoti apie socialinius reiškinius, itin dominančius XXa.pradžios sociologus,- spartų socialinės kaitos tempą ir globaliosios visuomenės stiprėjimą. Nepaprastą gaminių įvairovę, kurią įprasta matyti Vakarų prekybos centruose, lemia sudėtingi ekonominiai bei socialiniai saitai, jungiantys pasaulio šalis ir žmones. Jie taip pat atspindi didelio masto socialinės kaitos procesus, įtraukusius skirtingas pasaulio dalis į tarpusavio santykius. Pasaulis, kuriame šiandien gyvename, kur kas labiau negu kada anksčiau daro mus priklausomus nuo kitų žmonių, galbūt gyvenančių už tūkstančių mylių. Taigi, šiame darbe svarbu išsiaiškinti ir tiksliai įvardinti procesus, kurie stiprina visą pasaulį, apima socialinius santykius., apimantis pačias įvairiausias visuomenės, valstybės bei kitų socialinių darinių veiklos sritis, tarpusavio ryšių intensyvėjimas, judėjimas bei kitomis charakteristikomis viso pasaulio mastu. Taip pat išsiaiškinsime globalizacijos priežastis, matmenis ir galimus padarinius.

Globalinių komunikacijų proveržį paskatino tam tikra esminė technologinė pažanga ir pasaulinė telekomunikacijų infrastruktūra. Pokario laikotarpiu visiškai pasikeitė telekomunikacinių ryšių mastas ir intensyvumas. Tradicinį telefono ryšį užtikrindavo analoginiai signalai, siunčiami laidais bei kabeliais, taikant mechaninį komutacinį perjungimą- dabar jo vietą užėmė integruotos sistemos, kur milžiniški informacijos kiekiai suglaudinami ir perduodami skaitmeniniu pavidalu. Kabelinė technologija tapo našesnė ir pigesnė, o sukurti pluoštiniai optiniai kabeliai nepaprastai padidino perdavimo kanalų skaičių. Prie tarptautinių komunikacijų plėtros taip pat labai prisidėjo nuo 7-ojo dešimtmečio paplitę palydovai. Šiandien veikia daugiau kaip 200 palydovų tinklas, skirtas informacijos perdavimui per Žemės rutulį palengvinti.

Šių komunikacinių sistemų poveikis iš tiesų stulbina. Šalyse, turinčiose ypač išplėtotas telekomunikacines infrastruktūras, būstus ir įstaigas su išorės pasauliu dabar jungia daugybė saitų, tarp jų telefonai (laidiniai ir mobilieji), fakso aparatai, skaitmeninė bei kabelinė televizija, elektroninis paštas ir internetas.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 95 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1894 žodžiai)
  • Zivile
  • Sociologijos savarankiškas darbas Globalizacija
    10 - 9 balsai (-ų)
Sociologijos savarankiškas darbas Globalizacija. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologijos-savarankiskas-darbas-globalizacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:55
×