Sociologijos žinių reikšmė teisininkės, teisininko veiklai projektas


Teisės projektas.

Visuomenės apžvalga. Dalis. Socialinės problemos samprata. Dalis. Teisininko , teisininkės veiklos galimybės. Dalis. Socialinės problemos ir teisės santykis. Kaimo gyventojai. Daugiavaikės ir nepilnos šeimos , vaikai. Dalis. V dalis. Literatūros sąrašas.


Sociologija - mokslas apie visuomę. Tai socialinis mokslas, kuris tiria visuomeninį reiškinį, jo atsiradimo ir buvimo priežastis, struktūrą, dėsnius. Sociologija taip pat tiria ir žmogų, kaip šio reiškinio kūrėją bei dalyvį.

Visuomenė - žmonių buvimo forma, kurioje per sukurtus socialinės struktūros elementus pilnavertiškai realizuojami žmogiškieji poreikiai.

Visuomenėje vyksta daug svarbių pokyčių, tokių kaip, politinių, socialinių, ekonominių ir kultūrinių. Keičiantis gyvenimo ir elgesio modeliams, kalbama apie socialinius reiškinius. Kad geriau juos galėtume suvokti socialinius reiškinius aiškintis ėmėsi sociologai. Sociologija gilinasi į vykstančius procesus bei reiškinius, bando atskleisti jų priežastis, kitaip tariant, tarsi iš vidaus išnagrinėja socialinę realybę ir prognozuoja jos kaitos tendencijas. Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų sociologinių tarnybų apklausos tampa įprastomis visuomeniniame gyvenime.

Visi žmogaus gyvenimo tarpsniai yra svarbūs, ir labai sunku išskirti būtent vieno kažkurio imtį. Kiekvienas gyvenimo tarpsnis yra unikalus. Mano manymu svarbiausiu galėčiau išskirti 18-35 metų imtį. Būtent šiame tarpsnyje žmogus : mokosi, įgauna specialybę, susiranda gyvenimo parnerį, sukuria šeimą, susikuria profesinę karjerą, augina vaikus, tvarkosi namų gerovę ir susiranda atitinkamas socialines grupes.

Mokslinėje literatūroje išskiriami keturi pagrindiniai socialiniai institutai: šeima, švietimas, politika, religija. Visi jie tarpusavyje dažnai konkuruoja ir konfliktuoja stengdamiesi daryti įtaką įvairioms visuomenės grupėms. Socialiniai institutai suvokiami kaip tarpusavio sąveikos, poreikių, tikslų ir veiksmų tipizavimo rezultatas, kurių dėka įtvirtinamos tradicijos, vertybės, elgesio taisykles ir normos, socialinė kontrolė. Institutų paskirtis – organizuoti bendrą žmonių veiklą, tenkinant vienus ar kitus socialinius poreikius. Tam tikrų visuomeninių poreikių atsiradimas ir sąlygos jiems patenkinti yra pirma būtina institucionalizacijos sąlyga. Socialinis institutas formuojamas konkrečių asmenų, individų, socialinių grupių tarpusavio sąveikos ir santykių,

 • Teisė Projektai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Marija
 • 7 puslapiai (1566 žodžiai)
 • Kolegija
 • Teisės projektai
 • Microsoft Word 22 KB
 • Sociologijos žinių reikšmė teisininkės, teisininko veiklai projektas
  10 - 9 balsai (-ų)
Sociologijos žinių reikšmė teisininkės, teisininko veiklai projektas. (2016 m. Gegužės 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/sociologijos-ziniu-reiksme-teisininkes-teisininko-veiklai-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:19