Sociologijos žinių reikšmė teisininkės, teisininko veiklai


Sociologija temos auktualumas teisininko veiklai. Teisininko veikla socialogija. Sociologija teisininko veikla. Ziniu svarba zmogui.

Utenos kolegijos verslo ir technologijų fakulteto verslo ir vadybos katedros teisės studijų programa sociologijos projektinis darbas. Sociologijos žinių reikšmė teisininkės , teisininko veiklai. Dalis. Visuomenės apžvalga Kodėl reikia tirti visuomenę. Kuo skiriasi visuomeninis gyvenimas nuo asmeninio. Kodėl žmogui svarbu gyventi visuomenėje. Kokius žinote socialinius institutus , kokia jų reikšmė. Kuris žmogaus amžiaus tarpsnis yra svarbiausias , kodėl. Dalis. Teisininkė , teisininkas ir visuomenė Kokias funkcijas visuomenės gyvenime atlieka teisininkas , teisininkė. Kaip visuomenės gyvenimas įtakoja teisininkės , teisininko profesinę veiklą. Kas sudaro sociologijos mokslo žinias ir kaip jas galima pritaikyti teisininko veikloje. Dalis. Išvados.

Visuomeninis gyvenimas tai yra susidūrimas su kitais žmonėmis, svetimų taisyklių bei normų paisymų, dažniausiai su darbo santykiais susiję veiksmai t.y. kuo tu turėtum būti, o asmeninis gyvenimas yra tai kas tu esi ir kuo tu norėtum būti ateityje.

c) Kodėl žmogui svarbu gyventi visuomenėje?

Švietimui priskiriamos funkcijos ir atsakomybė yra ugdyti pagrindinius įgūdžius ir pilietinę kultūrą. Šio instituto veikėjai, reaguodami į laikotarpio politinius, ekonominius ir socialinius pokyčius, turėjo ir turi užtikrinti pagrindinius savo veiklos uždavinius, numatytus teisiniuose dokumentuose. Švietimo institutui pradėta priskirti ne tik mokymo organizacijas, šeimą, bet ir religines bei politines bendruomenes. Kiekvienos tautos švietimo institutas turi tik jai būdingų bruožų, todėl bendradarbiaujančiame pasaulyje mintys ir pasiūlymai neturėtų būti besąlygiškai priimami, bet apsvarstomi bei suvokiami toje gyvenimo erdvėje ir laike, kuriuose jie bus taikomi. Kiekvienos tautos bruožų savitumas susiformuoja tik per ilgą laiką ir egzistuoja, kol tenkina poreikius. Pirminis religijų institucionalizacijos etapas yra bendrų tikėjimo bruožų (pasaulėžiūros, vertybių, simbolių) formavimas ir įtvirtinimas.

Visi tarpsniai yra vienodai svarbūs, nes nėra dienos, kad žmogus nepatirtų , neatrastų ko nors naujo.  Kiekvienas amžiaus tarpsnis susijęs su kažko praradimu ir naujo atradimu, tačiau viso to proceso metu yra labai svarbus prisitaikymas ir emocinis stabilumas. Žmogaus gyvenimą galima suskirstyti tis amžiaus tarpsnius: nuo gimimo iki mokyklos (šeimos mokykla); mokslai ir studentavimas (švietimo mokykla); darbas ir senatvė (gyvenimo patirtis). Kiekviename etape formuojasi individo nuomonė, kuriasi svajonės ir tikslai. Suvokiant gyvenimo tarpsnius, žmogus gali lengviau bei pilniau išgyventi esamą etapą, taip kaupiant daugiau gyvenimiškos patirties, kuri padės ateityje. Būtent todėl mes negalime išskirstyti amžiaus tarpsnių pagal svarbumą, nes visuose tarpsniuose, mes tiek paliekame savo indelį visuomenėje, tiek pasinaudojame kitų pilikimais.

Kaip sunku įvardinti vieną visuomenėje esančią problemą. Mūsų gyvenime apstu įvairių bėdų. Viena iš tokių, tai negalią turinčių žmonių integraciją į visuomenę. Lietuvoje yra daugybė įstatymų dėl neįgaliųjų integracijos visuomenėje, tačiau jie gražiai surašyti popieriuje ir guli lentynose. Sukurta daugybė programų, investuota daugybė pinigų, o rezultatų nėra. Kodėl? O gi dėl visuomenės požiūrio į šiuos likimo ir vyriausybės nuskriaustų žmonių. Pirmiausia turi keistis požiūris į neįgaliuosius žmones. Mes su jais turime elgtis taip, kaip norėtųme kad elgtųsi su mumis. Jie tokie pat kaip mes! Jų troškimai kaip mūsų! Jie nori to paties!

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (1953 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vitalijus
  • Sociologijos žinių reikšmė teisininkės, teisininko veiklai
    10 - 3 balsai (-ų)
Sociologijos žinių reikšmė teisininkės, teisininko veiklai. (2015 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologijos-ziniu-reiksme-teisininkes-teisininko-veiklai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 08 d. 08:14
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!