Sociologinė analizė


Rokiškio rajono sociologinė analizė. Ekspedicijos į rokiškio rajoną ataskaita. Jūžintų seniūnija. Čivyliai. Kriaunų seniūnija. Lašai. Aleksandravėlė. Bobriškis. Bradesiai. Išvados. Pasiūlymai. Literatūra ir kiti šaltiniai.

Visos ataskaitos metu stengėmės parodyti Rokiškio rajono kaimuose esančias problemas, tad dabar norėtume pateikti keletą pasiūlymų, kaip tą situaciją būtų galima nors šiek tiek pagerinti. Išklausius vietinių gyventojų pasisakymus apie esamą situaciją bei nepatenkinamus elementariausius poreikius, manome, kad savivaldybė turėtų skirti daugiau dėmesio smulkaus verslo kūrimui. Skatinti rašyti projektus, suteikti visą reikiamą informaciją ir pagalbą. Tokiu atveju nauda būtų tiek pačiam verslininkui, tiek vietiniams gyventojams ne tik dėl parduotuvės esančios kaimelyje, bet ir dėl kelių naujai atsiradusių darbo vietų.

Antroji, labiausiai diskutuotina problema – prasta kelių infrastruktūra, kai kurie kaimai beveik visiškai neturi jokio ryšio su miestu, kaip jau buvo minėta, autobusas važiuoja vos du kartus per mėnesį. Parašius gerą projektą, gavus finansavimą keliai būtų tvarkingi, kas pagerintų ne tik vietinių gyvenimą, bet ir pro šalį vykstančių turistų. Esant geram susisiekimui į kaimus nebijotų grįžti ir jauni žmonės, kas iš karto išspręstų ir kitą opią problemą – kaimo senėjimą.

Vietiniai skundėsi, kad dėl prasto susisiekimo mažiems vaikams reikia labai anksti keltis į mokyklą ir po pamokų ilgai laukti, kad autobusas parvežtų namo. Šią problemą siūlytume spręsti kaimuose įrengiant bent minimalias pradines mokyklas, kad bent pirmaisiais metais mokslas būtų vaikams ranka pasiekiamas.

  • Microsoft Word 223 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (3550 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Sociologinė analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Sociologinė analizė. (2012 m. Spalio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 22:10
×