Sociologinė aplinka


Įvadas. Demografinės aplinkos pokyčių tendencijos pasaulyje. Gyventojų skaičiaus kitimo tendencijos. Gyventojų amžiaus struktūros pokyčiai. Demografinės aplinkos pokyčiai lietuvoje. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Labiausiai krintanti į akis demografinė tendencija Europoje ir kitose pramonės šalyse, tarp jų – JAV ir gausiose Azijos valstybėse, yra besikeičianti gyventojų amžiaus struktūra. Po antrojo pasaulinio karo tarp 1946 ir 1964 m. kilo tikras kūdikių gimimo bumas. Šie kūdikiai buvo tarsi judantis taikinys, kurio dėka kūrėsi naujos rinkos, kadangi jie iš kūdikių augo į paauglius, suaugusiuosius ir dabar jau pagyvenusius piliečius. Šie “kūdikių bumo” laikotarpiu gimę vaikai užaugo įvairiuose visuomenės sluoksniuose. Bet rinkodarininkai paprastai daugiausiai dėmesio skyrė viršutiniam, negausiam šios kartos sluoksniui – labiau išsilavinusiems, lankstesniems ir turtingesniems segmentams. Jie buvo vadinami įvairiais vardais. XX a. devintajame dešimtmetyje jie buvo vadinami “yuppies” (young urban professionals – jauni miestiečiai profesionalai), “yummies” ( young upwardly mobile mommies –jauni, apsukrūs, viršūnėlių mamyčiukai) ir “DINKIES” (iš DINKY –dual-income, no kids yet – gaunantis dvigubas pajamas, dar be vaikų). Tačiau paskutiniajame dešimtmetyje iš “yuppies” ir “DINKIES” susidarė naujas segmentas, vadinamas “DEWKs” (dual-earners with kids – dvigubai užsidirbantys ir turintys vaikų) ir “SLOPPIES” (slightly older urban professionals – šiek tiek vyresni miestiečiai profesionalai).

Vyriausiems „kūdikių bumo“ metais gimusiems vaikams dabar apie 60, jauniausiems – apie 40. Pastarieji yra amžiaus, kai daugiausiai uždirbama ir daugiausiai išleidžiama. Todėl jie sudaro pelningą rinką namų statybos, baldų, sveiko maisto ir gėrimų, kultūrizmui skirtų gaminių, brangių automobilių ir kitų prabangos prekių, kelionių ir finansinių paslaugų srityse.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 41 KB
  • m.
  • 13 puslapių (3654 žodžiai)
  • Tomas
  • Sociologinė aplinka
    10 - 3 balsai (-ų)
Sociologinė aplinka. (2012 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociologine-aplinka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 13:24
×