Sociometrinis darbas


Įvadas. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai. Pagal veiklos kriterijų. Pagal laisvalaikio kriterijų. Pagal pasitikėjimo kriterijų. Rezultatų analizės apibendrinimas. Rekomendacijos. Literatūra. Priedai.

Tyrimo tikslas – išanalizuoti Zarasų miesto, „Zarasų krašto“ jaunimo laikraščio „Tu – ne vienas“ organizacijos narių tarpusavio santykių ypatumus.

Tyrimo uždaviniai:

1.Nustatyti kiekvieno organizacijos nario statusą pagal pasirinktus kriterijus.

2.Nustatyti organizacijos populiariuosius (lyderius), mėgstamuosius, priimtuosius, atstumtuosius ir izoliuotuosius.

3.Išsiaiškinti neformalias narių grupes organizacijoje.

Tyrimo populiacija. 16 -18 metų Zarasų miesto, „Zarasų krašto“ jaunimo laikraščio „Tu – ne vienas“ organizacijos nariai.

Tyrimo imtis. Tyrime dalyvavo 10 (7 merginos ir 3 vaikinai) „Tu – ne vienas“ organizacijos narių iš Zarasų miesto. Tiriamieji buvo pasirinkti pagal geografinės padėties patogumą. Tyrimas vykdytas 2014 metų lapkričio mėnesį.

Tyrimo eiga. Nuvykus į Zarasų miesto „Zarasų krašto“ redakciją, pasikalbėjus su redakcijos vyr. redaktoriaus pavaduotoja Danute Pulokaite ir su ja padiskutavus, buvo paprašyta leisti išdalinti anketas organizacijos nariams ir paprašyti jog atsakymus atsiustų į email‘ą. Nariams užpildžius anketas, jos buvo atsiustos, tuomet suskaičiuoti narių pasirinkimai ir surašyti į matricų lenteles (žr. Priedas nr. 1, 3,5).

Tyrimo metodai. Tyrime buvo naudota sociometrinis metodas. Šio metodo metu buvo naudota „Teigiamų pasirinkimų testas“. Organizacijos nariai turėjo atakyti į klausimus, kurie buvo suskirstyti pagal tris kriterijus: veiklos, laisvalaikio, pasitikėjimo. Pirmame klausime mokiniai turėjo pasirinkti tris klasės draugus, su kuriais norėtų atlikti konsultantės skirtą užduotį, antrame klausime pasirinkti tris klasės draugus su kuriems atskleistų savo paslaptį, o trečiame klausime mokiniai turėjo pasirinkti tris klasės draugus, su kuriais norėtų atšvęsti gimtadienį.

  • Psichologija Tyrimas
  • Microsoft Word 454 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (2266 žodžiai)
  • Kolegija
  • Samochvalovaitė
  • Sociometrinis darbas
    10 - 6 balsai (-ų)
Sociometrinis darbas. (2015 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociometrinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:28
×