Sociometrinis tyrimas (3)


Įvadas. Tyrimo eiga. Tyrimo metodika, tikslai ir uždaviniai. Duomenų apdorojimas. Sociometrinių matricų sudarymas. Sociogramų sudarymas. Sociometrinė matrica ir sociograma. mokymosi kriterijus. Sociometrinė matrica ir sociograma. laisvalaikio kriterijus. Sociometrinė matrica ir sociograma. kūrybiškumo kriterijus. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Kiekvienas iš mūsų priklausome kokiai nors grupei. Tai gali būti šeima, krepšinio komanda, klasės draugai, bendradarbių kolektyvas. Mažoji grupė – tai negausi socialinė bendrija, kurios narius sieja tiesioginis ir pastovus asmeninis kontaktas ir veikla. Grupės narius sieja bendravimo normos ir tikslai, tam tikra struktūra, vaidmenų pasiskirstymas ir kt. Jos gali būti formalios, kur narių padėtį ir elgesį reglamentuoja organizacijos taisyklės, ir neformalios, kurios vadovaujasi nerašytomis taisyklėmis, pasižymi ryškiais emociniais tarpusavio santykiais.

nustatyti grupės narių statusų vidurkį pagal kiekvieną kriterijų – klausimą;

nustatyti pirmines mikrogruopes remiantis abipusiu pasirinkimu;

Sociometriniame tyrime dalyvavo Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos VIa klasės mokiniai. Tiriamųjų amžius 11-13 metų. Grupės sąrašas pateikiamas priedų dalyje (žr. 1 Priedas)

Kiekvienam mokiniui iš anksto paruošiau sociometrinę kortelę (žr. 2 Priedas). Joje buvo trys klausimai, pagal 3 skirtingus kriterijus:

Atėjus į mokyklą susiradau direktoriaus pavaduotoją. Pasakiau, kad esu Vilniaus Kolegijos Pedagogikos fakulteto studentė, atlieku sociometrijos tyrimą. Paprašiau leidimo atlikti tyrimą. Pavaduotoja sutiko ir palydėjo mane į klasę.

Atėjus į klasę prisistačiau mokiniams ir pasakiau, kad yra reikalinga 7 savanorių mokinių grupė. Grupę sudarė 7 mergaitės.

Tyrimo instrukcija: „Dabar išdalysiu anketas, kuriose pirmiausia prašau nurodyti savo vardą ir pavardę. Perskaitykite klausimus ir užrašykite atsakymus. Atsakydami į klausimus, galite rinktis tik šios grupės narius. Pirmu numeriu prašau parašyti vardą ir pavardę to draugo, kurį pasirinktumėt pirmuoju, antru – ką pasirinktumėt, neskaitant pirmojo draugo, ir trečiu – ką pasirinktumėte, neminint pirmų dviejų draugų. Prašau nesikalbėti, garsiai nereikšti savo atsakymų, nežiūrėti, ką rašo kitas grupės narys. Atsakinėkite savarankiškai ir sąžiningai. Jūsų atsakymai nebus niekam skelbiami, tai yra konfidenciali informacija, tad galite nebijoti paviešinimo. Jeigu kils klausimų, drąsiai klauskite.“

  • Sociologija Tyrimas
  • Microsoft Word 145 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1690 žodžiai)
  • Andzelika
  • Sociometrinis tyrimas (3)
    10 - 4 balsai (-ų)
Sociometrinis tyrimas (3). (2016 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/sociometrinis-tyrimas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:06
×