Sodininkystė ir daržininkystė praktinis darbas


Įvadas. Sodo augalų sodinukų asortimentas ir kainų tyrimas. Sodininkystės produktų sortimento ir kainų tyrimas. Retesnių daržovių, prieskonių ir vaistinių augalų rinkos tyrimas. Verslinio obelų sodo įveisimas ir technologijų modeliavimas. Verslinio sodo obelų technologinė kortelė. Retesniųjų daržo augalų įveisimas ir technologijų modeliavimas. Retesniųju daržo augalų technologinė kortelė ir kainos. Išvados. Informaciniai šaltiniai.


Sodininkystė ir daržininkystė yra tradicinės Lietuvos žemės ūkio šakos. Šiam sektoriui būdingi maži ūkiai. Nemaža dalis vaisių, uogų, daržovių šalies gyventojai užsiaugina neversliniuose ūkiuose: sodų bendrijų, sodybų sklypuose. 2009 metais sodininkystės (daržininkystės) ūkininkavimo tipo ūkiai sudarė mažiau nei 5 procentus šalies ūkių.

Tikslas: Atsižvelgiant į rinkos pasiūlą ir paklausą, sumodeliuoti sodo ir daržo augalų įveisimo ir auginimo technologijas ir jas įvertinti.

Atlikti retesnių daržovių, prieskoninių ir vaistinių augalų rinkos tyrimą, įvertinant labiausiai paklausius produktus ir jų kainas.

Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, parengti verslinio sodo įveisimo ir priežiūros technologinė kortelę, priimant ūkinius sprendimus įgalinančius sumažinti sodo įveisimo ir priežiūros išlaidas.

Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus parengti verslinio daržo įveisimo ir priežiūros technologinė kortelę, priimant ūkinius sprendimus įgalinančius sumažinti daržo įveisimo ir priežiūros išlaidas.

Konkurencija tarp sodininkų didelė, tad ir sodinukų kainos pastaruosius kelerius metus nesikeitė, o ir įvedus eurą, sodinukų kainos išliko beveik tokios pat. Ir veislės labai įvairios, galime matyti rusiškų, lenkiškų, bet daugumai augintojų norisi lietuviškų sodinukų.

Paprastsis antanis, Antaninis 600 g., Beržininkų ananasinis, Auksis, Pepinas, Tiina ir kt., (rudeninės);

Kometa, Ankstyvoji kometa, Desertnaja, Early Gold, Opal, Renklod ranij Doneckij, Aleksona, Uleno renklodė, Gultagloplomon (geltona rudeninė), Jubileum, Minijona ir kt.

Vaisių sodinukų kainos skirtingose pardavimo vietose skiriasi. Kainos svyruoja nuo 6 eurų iki 12 eurų už vnt. Sodinukų asortimentas labai įvairus. Galima pasirinkti vasarines, rudenines, žiemines obuolių veisles, taip pat vėlyvas ar anstyvas kriaušių veisles, priklausomai nuo jų veislės ir atsparumo ligoms bei kenkėjams, taip pat nuo prisitaikymo prie tinkamo dirvožemio. Jų sodinukų kainos nuo 8 iki 10 eurų už vnt. Įvairus trešnių, vyšnių ir slyvų sodinukų pasirinkimas, kurių kainos svyruoja nuo 7 iki 9 eurų, priklausomai nuo veislės ir pardavimo vietos. Retesnių augalų (abrikosų, persikų, nektarinų) sodinukų, taip pat galima įsigyti įvairių veislių, kurių kainos nuo 8 iki 9 eurų.

Atlikto tyrimo metu, galima teigti, kad brangiausios uogos yra šilauogės, vynuogės ir braškės, kainos svyruoja nuo 5,0 – 6,0 Eur/kg. Pigesnės uogos: agrastai, juodieji ir raudonieji serbentai, taip pat avietės, kurių kainos svyruoja nuo 0,30 – 0,90 Eur/kg. Iš kaulavaisinių augalų brangiausios trešnės nuo 3,0-5,0 Eur/kg. Iš vaisių brangiausi persikai, kaina nuo 1,45-1,99 Eur/kg, visų likusių kainos gerokai mažesnės.

Kainų svyravimus lemia pardavimo vieta, turguose kainos būna mažesnės, nei prekybos centruose.

Atlikto tyrimo metu iš retesniųjų daržovių parduotuvėse brangiausiai parduodami: patisonai, ropės, šparagai ir brokoliai, kurių kaina svyruoja nuo 2,0 – 3,0 Eur. Nors Lietuvos rinkoje ir tarp augintojų šios daržovės nėra populiarios, tačiau maisto paįvairinimui pradedamos naudoti. Jose yra daug naudingųjų medžiagų organizmui, vitaminų stiprinti imunitetui, kartais naudojami kaip vaistinė medžiaga. Pigiausiai galima įsigyti pastarnokų, gelteklių, kurių kaina svyruoja iki 1.00 Eur/kg ar pakuotę. Lyginant parduotuvių ir turgaus kanas, jos panašios.

Arimas pakabinamaisiais plūgais: reikalingas traktorius 83 AG, agregavimo tipas: pakabinami; plūgo purentuvo darbinis plotis: 1,75 m., išdirbio norma: 0,73 ha/h., degalų sąnaudų norma: 23,4 l/ha.

Reikalinga traktoriaus galia: 60/85 AG. traktoriaus galia, lėkšių darbinis plotis: 3,0 m., išdirbio norma: 2,19 ha/h., degalų sąnaudos: 8,4 l/ha. Lėkščių skaičius: 20 vnt. Masė: 750 - 780 kg.

  • Žemės ūkis Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 4745 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 38 puslapiai (6518 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Sodininkystė ir daržininkystė praktinis darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sodininkystė ir daržininkystė praktinis darbas. (2016 m. Rugsėjo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/sodininkyste-ir-darzininkyste-praktinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:58
×