Sodo augalų aprašymas


Žemės ūkio konspektas.

Sodo augalų aprašymas.


Poreikis šviesai, šilumai, drėgmei, maisto medžiagoms – Lietuvos klimatas yra tinkamas auginti tiek šviesos tiek šilumos poreikio atžvilgiu. Nėra labai reiklūs drėgmei, tačiau reiktų stengtis neperdžiovinti dirvos, taip pat turi pakakti kalcio ir magnio.

Atsparumas šalčiams – prisitaikę prie atšiaurių sąlygų.

Derlingumas – iš 1 ha. – 2,5 t.

Vaisius ir jo savybės – kaulavaisis, kuriame kauliuką dengia žalias apvalkas, kauliukas viduryje yra vadinamas graikiniu riešutu.

Poreikis šviesai, šilumai, drėgmei, maisto medžiagoms – tinka šviesios vietos, nevėjuotos, šilumai, drėgmei ir maisto medžiagoms nereiklūs.

Derlingumas – 5-10 kg nuo vieno augalo.

Vaisius ir jo savybės – apie 0,8 – 1 cm ilgio, rutuliškas arba ovalus, rausvas arba oranžinis, sultingas, viduje – pailgas kauliukas.

Poreikis šviesai, šilumai, drėgmei, maisto medžiagoms – mėgsta šviesą, prisitaikiusi prie Lietuvos klimato sąlygų, mėgsta imlaus drėgmei podirvio ir maisto medžiagomis aprūpintą dirvą.

Derlingumas – iki 8 kg nuo vieno augalo.

Poreikis šviesai, šilumai, drėgmei, maisto medžiagoms – yra prisitaikę prie Lietuvos klimato sąlygų, reiklios drėgmei, labiausiai drėgmės reikia birželio ir rugpjūčio mėnesiais. Augimo metais obelys anksti pavasarį yra tręšiamos azoto ir magnio trąšomis.

Atsparumas šalčiams – priklauso nuo veislės, norint apsaugoti nuo šalnų galima naudoti chemines priemones, kurios išpurškiamos likus 24 – 48 val. iki šalnų.

Derlingumas – pirmais derėjimo metais gali būti iki 6 kg nuo obels. Vėlesniais metais 60 – 100 kg nuo obels.

Vaisius ir jo savybės – sultingas, rutuliškas, būdinga plona odelė, sultingas minkštimas ir sėklos viduje, rūgštoki, sunokę būna raudoni, geltoni, žalsvi.

Poreikis šviesai, šilumai, drėgmei, maisto medžiagoms – mėgsta šviesą, tačiau nemėgsta daug drėgmės, galima tręšti mineralinėmis trąšomis.

Derlingumas – iki 3 kg nuo vieno augalo.

Vaisius ir jo savybės – geltonas obuolys, su daug sėklų. Gali būti kriaušės formos, išauga iki 5 cm skersmens ir sveria apie 20 g.

Derlingumas – 0,2 – 3,5 kg nuo vieno krūmo.

Poreikis šviesai, šilumai, drėgmei, maisto medžiagoms – mėgsta šviesą ir šilumą, tik nemėgsta drėgnų ir sunkių dirvų.

  • Žemės ūkis Konspektai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Jurgita
  • 22 puslapiai (2097 žodžiai)
  • Žemės ūkio konspektai
  • Microsoft Word 4913 KB
  • Sodo augalų aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Sodo augalų aprašymas. (2016 m. Kovo 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/sodo-augalu-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 03:31