Sodo, daržo technika referatas


Darbo priemonės , technika , sandėliai , darbo jėga. N sodo augalų apsaugos nuo ligų ir kenkėjų sistema. N daržo augalų apsaugos nuo ligų ir kenkėjų sistema. Kopūstinėms daržovėms. Morkų ligos.


Ūkyje naudojama įvairi technika auginant sodo ir daržo augalus, naudojami žemės dirbimo padargai. Taip pat reikalinga įranga prižiūrint augalus juos laistant. Ūkyje naudojami sodų kultivatoriai – kuri įdirba tarp medžių juostas, kurių plotis 4-10m. Šiuo kultivatoriumi su strėliniais arba spyruokliniais noragėliais galima supurenti dirvą 8-20cm gyliu ir suakėti akėčiomis iki 6cm gyliu. Kultivatoriai sudaryti iš trijų sekcijų. Vidurinės sekcijos darbinis plotis 3m, kraštinių– po 1m. Juostas tarp medžių purena pasukamasis noragėlis.

Ventiliatorinis sodų purkštuvas skiriamas sodams, uogienojams ir lauko kultūroms purkšti. Purkštuvas turi valdymo pultą, hidraulinį maišiklį, filtravimo sistemą, hidraulinį ežektorių. Purškimo įrenginys sudarytas iš vamzdžių su purkštukais ir išcentrinio ventiliatoriaus su kreipiamuoju antgaliu. Našumas sode 2-3ha/h.

Daržovės, obelys vaiskrūmiai ir uogynai iš dirvožemio gali paimti tik vandenyje ištirpusias maisto medžiagas. Jei trūksta drėgmės, sutrinka augalų mityba. Garuodamas vanduo apsaugo augalus nuo perkaitimo. Lietinimo sistemos yra skirstomos į stacionarines lietinimo sistemas, pusiau stacionarias ir kilnojamąsias sistemas.

Verslinių sodininkystės ūkių dydį ir jų veiklos rezultatus lemia turimi pastatai, todėl būtina turėti atitinkamo dydžio statinius: saugyklas, patalpas inventoriui, sandėlius augalų apsaugos priemonėms, perdirbimo ar šaldymo įrenginius.

Planuojant vaisių saugyklų statybą svarbu įvertinti derliaus kiekį. Intensyviuose soduose galima išauginti iš 1 ha apie 40 tonų obuolių iš kurių 32 tonas būtų galima sandėliuoti. Turint 10ha obelų sodą reikėtų statyti apie 320 tonų talpos modernias vaisių saugyklas. Kiti pastatai planuojami nuo turimo inventoriaus kiekio ir ūkio specializacijos lygio.

Šiame ūkyje naudojamas vientiso tipo sandėlis kuriame yra 150 t.

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 354 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1545 žodžiai)
  • Rokas
  • Sodo, daržo technika referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Sodo, daržo technika referatas. (2016 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/sodo-darzo-technika-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 12:33
×