Sodros organizacinė valdymo struktūra


Mano darbo tikslas. Sodros struktūra ir jos veikla. Strateginis tikslas. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Valstybinio socialinio draudimo fondo taryba. Pagrindinė „ Sodros “ valdybos funkcija. Teritoriniai Sodros skyriai. Karinių ir joms prilygintų struktūrų skyrius. Užsienio išmokų tarnyba. VSDFV Šiaulių skyriaus struktūra pavaldumas ir bendradarbiavimas. Dokumentų tvarkymo skyrius. Finansų apskaitos skyrius. Informacinių sistemų skyrius. Įmokų išieškojimo skyrius. Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyrius. Pensijų skyrius. Registro skyrius. Teisės ir personalo skyrius. Klientų aptarnavimo skyrius ir jo poskyriai. Ūkio skyrius. Konsultavimo telefonu skyrius.

Pagrindinė „Sodros“ valdybos funkcija – valstybinį socialinį draudimą reglamentuojančių teisės aktų įgyvendinimo užtikrinimas.

VSDFV Šiaulių skyriaus struktūra (pavaldumas ir bendradarbiavimas)

Dokumentų tvarkymo skyrius (vedėjas, vedėjo pavaduotojas, vyresnieji archyvarai, raštvedžiai, sekretorius).

Finansų apskaitos skyrius (vedėjas, vedėjo pavaduotojai, vyriausieji specialistai).

Informacinių sistemų skyrius (vedėjas, vyriausieji specialistai).

Įmokų išieškojimo skyrius (vedėjas, vedėjo pavaduotojas, vyriausieji specialistai).

Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyrius (vedėjas, vedėjo pavaduotojas, vyriausieji specialistai, vyresnieji specialistai).

Pensijų skyrius (vedėjas, vedėjo pavaduotojas, vyriausieji specialistai, vyresnieji specialistai).

Registro skyrius (vedėjas, vedėjo pavaduotojai, vyriausieji specialistai, vyresnieji specialistai).

Teisės ir personalo skyrius (vedėjas, vedėjo pavaduotojas, vyriausieji specialistai, vyresnieji specialistai).

Klientų aptarnavimo skyrius ir jo poskyriai (vedėjas, vedėjo pavaduotojas, vyresnieji specialistai).

Ūkio skyrius (vedėjas, vyresnieji specialistai).

Konsultavimo telefonu skyrius esantis VSDFV Radviliškio skyriuje (vedėjas, vyriausieji specialistai).

Pasirinkta organizacija, Sodra, yra viešojo sektoriaus įmonė ir pagrindinius jos uždavinius apibrėžia politikai. Todėl Sodra yra biurokratinė institucija. Pasigilinus į Sodros struktūrą, aiškiai matomas hierarchinis darbuotojų išsidėstymas. Kadangi Sodra yra labai didelė institucija, turinti savo padalinius visoje Lietuvoje, jos administracinė struktūra yra aiški ir konkreti. Aukščiausią hierarchinę poziciją užima Sodros Valdyba, o joje aukščiausias pareigas eina direktorius. Jis turi pavaduotojus, kurių kiekvieno veikla suskirstyta pagal funkcijas, kurias turi atlikti institucija. Valdyba yra atsakinga už visą Sodros veiklą Lietuvoje, todėl, kad būtų lengviau viską kontroliuoti, turi suskirstytus teritorinius skyrius. Visi jie yra pavaldūs Valdybai. Kiekvieną teritorinį skyrių sudaro funkcinių skyrių ir atskirų miestų skyriai. Teritorinis skyrius turi direktorių, kuriam pavaldūs funkcinių ir atskirų miestų skyrių vedėjai. Tačiau žemesnes pareigas užimantys darbuotojai skyriuose jau tiesiogiai nebeatsiskaito teritorinio skyriaus vedėjui, o yra pavaldūs tik savo skyriaus vedėjui. Kaip ir Valdyboje direktoriaus pavaduotojai, taip ir teritorinių skyrių skyriai yra suskirstyti pagal funkcijas.

  • Viešasis administravimas Analizė
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1379 žodžiai)
  • Universitetas
  • Judita
  • Sodros organizacinė valdymo struktūra
    10 - 5 balsai (-ų)
Sodros organizacinė valdymo struktūra. (2015 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/sodros-organizacine-valdymo-struktura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 19:03
×