Sodybos apželdinimas referatas


Įvadas. Želdynai ir jų priežiūra planuojamoje sodyboje. Mažosios architektūros elementai sodyboje. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

teisingai parinkti kokybiškus sodinukus pagal dirvožemio ir klimato sąlygas bei sodybos stilių;

apipavidalinti fasadinę sodybos dalį ir stacionariais gėlynais, ir mobiliaisiais konteineriais;

nepretenzingų augalų įkūrimas šešėliuotose drėgnose sodoybo vietose Ir sausuose akmenuotuose šlaituose. Tokiu būdu žydės ir šios „nepatogios” vietos [4].

Prieš sodinant serbentus būtina išnaikinti piktžoles bei patręšti dirvą. Dirvą paruošti geriausiai dar vasarą, o sodinti vaiskrūmius rudenį. Tačiau juodieji serbentai gali būti sodinami ir pavasarį. Kuomet krūmai sodinami spalio pradžioje jie spėja iki šalčių išleisti naujų šaknelių, prigyti, o pavasarį gavę daugiau vandens pradeda geriau augti [8].

Sodyboje neapsieita be tvenkinio – tai viena pagrindinių sodybos puošmenų. Kaip minėta anksčiau aplink tvenkinį pasodintos kedrinės pušys, taip pat metro atstumu aplink tvenkinį išpilta akmens skalda, kaip atitvara nuo tvenkinio ir vejos. Prie tvenkinio planuojama įrengti ir pavesinę – karštomis vasaros dienomis leidžiančią pasislėpti nuo saulės, skirtą ir draugų susibūrimams. Pavėsinėje būtinai bus ir židinys, kuris vasaros metu atstos šašlykinę, o šaltesniu oru – šilumos šaltinį. Prie pavėsinės reikėtų įrengti ir dėžes, kurios būtų patogios susidėti įvairiems reikalingiems daiktams (pvz. iešmams, malkoms, gultams ir kt.). Viskas vienoje vietoje: tvenkinys, pavėsinė ir link šių įrenginių vedantis takelis iš pastato.

Tvenkinio šiaurinėje pusėje planuojama tarp kedrinių pušų įrengti ir suolelį, kad šiltais vakarais būtų patogu prisėsti, pasigrožėti nuostabiu sodybos vaizdu ar išgerti kavos puodelį rytais.

Suprojektuotoje sodyboje svarbų vaidmenį atlieka ir apšvietimas, kuris tamsesniu paros metu taip pat sukuria nuostabų sodybos vaizdą. Namo sienose įrengiamas dvipusis apšvietimas, šviečiantis vertikalia kryptimi, įėjimas į namą taip pat apšviečiamas. Šalia tvenkinio, tarp pušų, ir gėlyne įrengiammi šviestuvai su saulės baterijomis, taip pasinaudojant šiuolaikinėmis naujovėmis. Tvenkinį svarbu apšviesti ir, kad naktį matytųsi vanduo ir, kad niekas neįkristų. Apšviestas gėlynas naktį puikiai derės prie aplinkos. Nepamiršta įrengti ir judesius fiksuojančių šviestuvų, vienas tokių būtinai įrengiamas prie garažo vartų.

Šalia smėlio aikštelės, miško pusės link, planuojama įrengti ir vaikų žaidimo aikštelę, kad vaikams būtų daugiau linksmybių lauke, prie tvenkinio.

Sodybos teritorijoje yra suartas ir paruoštas plotas sodinti daržovėms. Įrengta vėjo jėgainė, kuri ateityje leis sutaupyti pinigų elektros energijai, o vėliau gal ir namas bus šiltinamas jėgainės sukaupta energija.

  • Microsoft Word 997 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (2279 žodžiai)
  • Kolegija
  • Irma
  • Sodybos apželdinimas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Sodybos apželdinimas referatas. (2014 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/sodybos-apzeldinimas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 22:12
×