Sodybos


Įvadas. Dvidešimt penkios pasirinktos sodybos. Kaimo styliaus sodybos. Priemesčio sodybos. Miesto sodybos. Sodybų bendrijos. Kotedžai. Išvados. Naudota literatūra.


Šiame darbe turejo būti penkios kaimo ,priemesčio ,miesto ,sodo ir kotedžų sodybos ,kurias turejome išnagrineti : jų tipus ,želdynų stilius jų derinamuma sodyboje,sodybų funkcinias zonas,takus ,tvoras ,apšietimą sodybos gėlynus.Kiekviena sodyba turi savo pliusu ir minusų ,kurios tinka ir netinka sodybos slyliuje . Kiekviena sodyba skiriasi skypo didžių kaip pavyzdžui kaimo sodybos turi didelės sodybos erdves kuriose galima įrenkti dideli sodą ,vietos yra ir ūkiniams pastatams daržams ,garažui ir k.t .Kitos sodybos nepasižymi sodybos didžių jos neturi tokių erdvių kur gali būti įrenkti ūkinius pastatus ,daržus ar k.t .Kiekvienos iš šių sodybų labai kuo skiriasi ,kiekviena sodyba pagal turima erdve išdesto pastatus,funkcinias zonas ,takus ,gelynus ir k.t Tai pradesime nuo kaimo sodybų stylių.

Kaimo sodybos teritorija dažniausiai užima žymiai didesnį plotą,nei miesto ar priemesčio .Čia gausu funkcinių pastatų ,kurie tuo pačiu suskaido ir sodybos erdves

1.Kaimo sodyba.Mano kaimo sodybos yra pasirinktos ten kur aš gyvenu ,tai yra Kauno rajonas Vandžiogalos seniunija Valeravos kaimas.Pirmojoje nuotraukoja manome ,kad tvoros stulpai yra suderinta su pačiu namu ,varteliai derinami su stogų ,rudas šiferinis stogas ir ruda tvora .Pagrindinis įvažiavimas yra kartu su pagrindinių įejimų ,platus įvažiavimas yra tik iki tvoros pradžios vėliau yra takas įmituojantis mašinos provėžas ,jis yra betoninių blokelių .Šioje kaimo sodybojai gerai sukurta reprezentacinė zona ,jį yra neperkrauta saikingai sukurta ,namo priekije įrengtas gražus rožynas.

2.Kaimo sodyba.Šioje sodyboje matone tik pati prieki tai matome ,kad tvora derinamo su namo stogų ,ir ant tvoros augantis vijokliai spalva derinasi prie stogo ir jos kaip apsauga nuo kaiminų ,sukuriama atskira erdvė .Pagrindinis įvažiavimas nera didelis skirtas vienai mašinai įvažiuoti ,įvažiavimas nera skirtas apsisukti .Matome ,kad kiemo priekija pasodintos koloniškos tujos jos sukuria reprezentacinę zoną ,dešineja matome daugiau augalų ir jie yra aukšti ,tai galima maniti ,kad tai augali skirti apsiginti nuo vėjo ,nes šalimais nera kaimynų .Prie pagrindinio palikta augti veja ,taip sukuriamas neapkrautas sodybos vaizdas ir jį atrodo jaukesnė.

  • Microsoft Word 13316 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1978 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Sodybos
    10 - 9 balsai (-ų)
Sodybos. (2016 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/sodybos.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 06 d. 23:13
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!