Sofoklio tragedijos „Antigonė“ konfliktas


Sofoklio biografija. Tragedija antigonė. Pagrindiniai veikejai ir ju charakteriai antigone , kreontas ismene choras haimanas. Kiti taip pat labai svarbūs veikėjai. Pagrindiniai du konfliktai. Antigones ir Kreonto konfliktas. Vidinis Antigones konfliktas.

Po Etioklio ir Poliniko mirties valdžia atiteko Kreontui, jų dėdei. Naujas valdovas išleidžia įsaką, kad Eteoklis būtų iškilmingai palaidotas, o Polinikas liktų nepalaidotas, nes,pasak Kreonto, Polinikas buvo tautos išdavikas.Tokio Kreonto sprendimo labai nepalaikė tauta, nes senovės graikai laikė tai sunkiausia bausme, nes mirusiojo vėlė amžinai neturėsianti ramybės. Žuvusių brolių sesuo Antigonė nutaria nepasyti Kreonto draudimo: ,,Aš brolį savąjį palaidosiu tikrai.” net ir žinodama, kad jos laukia pražūtis.Čia ir iškyla didžiausias konfliktas, nes Antigonei reikia nuspresti kas yra svarbiau- ar šeimos papročiai ir garbė, ar paklūsimas valdovui ir savo gyvybes išsaugojimas.

Pagrindiniai veikejai ir ju charakteriai(antigone, kreontas,ismene,choras,haimanas)

Antigonės paveikslas tragedijoje.Svarbiausia šio kūrinio veikėja - Edipo ir Jokastės dukra Antigonė. Ji yra vaizduojama kaip labai stipri asmenybė bandanti apginti didžiausias vertybes: Šeimą, Garbę, Teisybę, ir pradėti kovą prieš tironija tam, kad išsaugotų savo moterišką orumą.

Antigonės sesuo Ismenė. Ji yra Antigonės priešingybė-nuolanki,paklūstanti tvarkai, ji siekia ramaus ir patogaus gyvenimo. Svarbiausias jos tikslas šiame kūrinyje yra parodyti Antigonės narsą ir stiprumą.

Kreonto sūnus Haimanas,Antigonės sužadėtinis. Jis yra maištingos sielos,gerbia tėvą bet išdrįsta jam prieštarauti,kadangi yra jaunas, tai tiki lengvai pasiekiama pergale, gyliai išgyvena meilę Antigonei ir vėliau jos netektį. Keršydamas Kreontui nusižudo. Haimano paveikslas įrodo, kad jauni yra retai kada išmintingi.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1180 žodžiai)
  • Aušra
  • Sofoklio tragedijos „Antigonė“ konfliktas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sofoklio tragedijos „Antigonė“ konfliktas. (2015 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/sofoklio-tragedijos-antigone-konfliktas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:56
×