Sofoklis Antigonė vertybių sistema


Sofoklio antigonė. Antigone sofoklis. Antigone santrauka. Laiskas antigonei. Sofoklis antigone analize. Antigone vertybes. Antigones vertybes. Sofoklio antigone vertybes. Antigone analize. Antigone aprasymas.

Lietuvių referatas. Visuose kūriniuose sutinkamos vertybės. Vienuose jų randama daug, kituose mažai. Graikų rašytojai stengėsi vaizduoti idealų ir harmoningą pasaulį. Dėl to jų kūriniuose buvo pabrėžiamos teigiamos žmonių vertybės,o ydos tiesiogiai neparodomos arba slepiamos. Sofoklio “antigonėje” taip pat radome nemažai vertybių. Svarbiausia, jog visos jos yra žmogiškos, susijusios su morale: kraujo ryšio vertinimas; žodžio laikymasis ir tiesos sakymas; blaivaus proto klausymas; drąsa; ištikimybė; pagarba dievams; pasiaukojimas.


Visuose kūriniuose sutinkamos vertybės. Sofoklio antigonėje taip pat radome nemažai vertybių. Svarbiausia, jog visos jos yra žmogiškos, susijusios su morale: kraujo ryšio vertinimas; žodžio laikymasis ir tiesos sakymas; blaivaus jai buvo nesvarbu, kad nusižengia vakreontas įsitikinęs, jog jo išleisti įsakymai tarnauja visuomšiais žodžiais mes įrodome, kad prieš priimant svarbius sprendimus reikia gerai pagalvoti. Kreontas tai pats išgyveno: nusižudė antigonė, jo sūnus haimonas ir žmona remiantis šiuo dialogu mes galime teigti, kad antigonė sugebėšie haimono žodžiai rodo, kad jis pritaria tėvo valiai, nes jaučią dėkingumą už meilę, rūpestį ir glčia haimonas užsimena apie savo tolesnį poelgį,kad nusižudys, jei karalius nepakeis savo nuomonės. Toliau sekdami veiksmo eigą matome, kad jaunuolis įvykdo savjausdamasi vykdanti šventą dievų skirtą priedermę, antigonė nebijo žmogaus rūstybės. Ji įsitikinusi, kad hado nuostatai viši ištrauka yra iš antigonės monologo, kai ji aprauda savo likimą. Mergina paaukoja savo gyvybę, meilę ir jaunystę.

Taigi, sofoklis neapsiroboja žmogaus pašlovinimu. Ypač svarbi kūrinio pabaiga,kurioje poetas teigia, kad žmogaus protas bei išradingumas gali nuvesti ir į blogą: laimė, sekmė lydi tik krašto papročius gerbiantį bei dievų priesaikų besilaikantį žmogų. Gražus ir geras žmogus, kuris laikosi amžinų, dievų duotų papročių ir įstatymų, kuris nepraranda kultūrinės atminties, yra senovės graikų žmogaus siekiamas idealas.

Išanalizavę kūrinį padarėme išvadą, jog visos minėtos vertybės, būdamos viename asmenyje padaro jį laimingą, gražų . juk žmogus ne todėl geras, kad gražus. Bet todėl gražus, kad geras. toks žmogus gali pakeisti pasaulį, o gyvenimas jam atrodo daug paprastesnis.

Sofoklis Antigonė vertybių sistema. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/sofoklis-antigone-vertybiu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:45