Sofoklis skaidrės


Sofoklis. Antigonė. Vienas iš trijų žymiausių antikos tragikų. Būdamas turtingo prekeivio. Dramaturgo kelias. Sofoklio, kaip dramaturgo, karjera prasidėjo pergale prieš Aischilą dramaturgų varžybose. Sofoklis parašęs iš. Sofoklio veikla. Sofoklis pats vaidino savo sukurtose pjesėse. Pats Sofoklis turėjo stiprų religinį temperamentą. Be jokio vulgaraus prietaringumo jis perteikė šventus savo šalies mitus. Sofoklio herojai. Nors siužetą Sofoklis ėmė iš padavimų. Sofoklio įnašas. Tuo metu Graikijoje. Jo teatras pasižymi. Šiandien Sofoklio tragedijose svarbus yra herojinis humanizmas. Taip pat Sofoklio tragedijos pasižymi draminės pozicijos dinamiškumu. Dėsningoje įvykių eigoje, griežtai motyvuotoje ir išplaukiančioje iš veikiančiųjų asmenų charakterių. Sofoklio Antigonė – vienas gražiausių moters charakterių kultūros istorijoje. Antigonės sandara. Tragedija ,,Antigonė” prasideda prologu – įvadine dalimi iki choro pasirodymo. Apie patį kūrinį, jo siužetą. Antigonė – Oidipo duktė, kuri nepaisydama tėvo draudimo. Dramoje kalbama apie Antigonės brolių Ateoklio ir Polinieko dvikovą. Neištvėrusi širdgėlos Antigonė. Ypatingas prologas. Jame atskleidžiami du skirtingi charakteriai Antigonės ryžtingumas ir jos sesers Ismenės neryžtas. Išvada. Šioje tragedijoje Sofoklis parodo dviejų stiprių asmenybių – Kreonto ir Antigonės susidūrimą. Tragedijos veikėjai, ryžtingi. Vertinimai, nuomonės. Tyrinėtojų ši drama yra gana skirtingai vertinama – vienų neigiamai.

Vienas iš trijų žymiausių antikos tragikų, Atėnų pilietis, gimęs apie 496 m. pr. Kr. Kolone, Atėnų priemiestyje, miręs 406 m. pr. Kr. Atėnuose.

Sofoklis parašęs iš viso 123 dramas, 27 kartus laimėjęs tragikų varžybas. Iki mūsų dienų išlikę 7 jo tragedijos: „ „Ajantas“ „Edipas karalius“ „Filoktetas“ „Trachinietė“ „Elektra“ „Edipas kolone“ „Antigonė“.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1042 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1085 žodžiai)
  • Paulina
  • Sofoklis skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Sofoklis skaidrės. (2015 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/sofoklis-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 19:07
×