Šokas skaidrės


Darbo tikslas. Kas yra šokas? Šoko simptomai. Šoko fazės ir sunkumo laipsniai. Šoko sunkumas nustatomas pagal - arterinio kraujo spaudimo kritimą. Šoko klasifikacija. Trauminis šokas. Kardiogeninis šokas. Cirkuliacinis šokas. Neurogeninis šokas. Anafilaksinis šokas. Septinis šokas. Šoko komplikacijos. Pirmosios pagalbos atmintinė. Išvados. Literatūra.


Mokėti atpažinti, įvertinti bei atskirti šoko simptomus, teikti pirmąją pagalbą bei gydyti šoko ištiktą pacientą traumos atveju.

Pristatyti, kas yra šokas ir kokie jam būdingi simptomai; Mokėti įvertinti paciento būklę: atpažinti šoko požymius ir nustatyti jų priežastį; Žinoti, kokios yra pagrindinės šoko priežastys ir mokėti kliniškai jas atskirti; Įvardinti šoko fazes, sunkumo laipsnius; klasifikaciją pagal etiologiją; Įvardinti šoko sąlygotas komplikacijas; Pateikti pirmos pagalbos atmintinę.

Šoko paleidžiamasis mechanizmas - gyvybiškai svarbių organų funkcijos reguliacijos sutrikimas: Pirmiausia sutrinka širdies ir kraujagyslių reguliacija To pasekoje atsiranda ūminis kraujotakos nepakankamumas Ir jo metu sutrinka mikrocirkuliacija. Sutrinka audinių aprūpinimas deguonimi (hipoksija) ir maisto medžiagomis bei medžiagų apykaitos produktų pašalinimas. Nuo šio požymio priklauso šoko sunkumas bei jo baigtis, nes iš pradžių sutrikimai būna grįžtamojo pobūdžio, o vėliau atsiranda negrįžtamojo pobūdžio sutrikimai ir žmogus miršta.

Išskiriamos trys šoko fazės: 1. Jaudinimo (erektylinė). Ji trunka neilgai ir yra būdinga tik trauminiam šokui. Jos metu pagreitėja kraujotaka, atsiranda tachikardija, vystosi arteriolių spazmai, didėja arterinis kraujospūdis. Ligonis būna išblyškęs, dažnėja jo kvėpavimas, motorinis judrumas, daug kalba, aktyvėja endokrininė funkcija ir atsiranda streso būsena. Esant organizmo reakcijos nepakankamumui šokas pereina į antrąją fazę.

Slopinimo (torpidinė). Ji būdinga visoms šoko formoms. Šioje fazėje gausėja adrenalino ir noradrenalino. Tai sukelia arterijų spazmus, lėtėja kapiliarų kraujotaka.

  • MS PowerPoint 2653 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1665 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Šokas skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Šokas skaidrės. (2016 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/sokas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 22:10
×